F Grubu'nda Racing Genk iptal edilen son maçını kazanarak lider oldu ve 1. Torba'da yer aldı. Racing Genk de bu turda temsilcilerimizle eşleşemeyecek. Muhtemel rakiplerimiz arasına aynı gruptan 2. olarak çıkan İspanyol takım Athletic Bilbao da eklendi.

Bu turda en çok Belçika takımlarını istiyorum: Anderlecht ve AA Gent... İkisini bu turda eleyelim. Bir sonraki turda da eğer geçebilirse Racing Genk'i isterim. Onu da eleyip Belçika'yı geride bırakırız. Eğer Shakhtar da 2. Tur'da elenirse süper olur. O zaman Ukrayna'yı da geçebiliriz.

Yarı finale iki takımımız girsin diye umuyoruz. Beşiktaş, Fenerbahçe ve Osmanlıspor bu kaliteye sahipler. Ara transferde de gerekli takviyeleri yaparlarsa bence 3'ü de en az çeyrek finale kadar gidebilir. İkisi de yarı finali görebilir. Finale en az bir takım girebilir.

İki tane İngiliz takım, Tottenham ve Manchester United'ın EPL'deki rekabet nedeni ile Avrupa Ligi'nde sonuna kadar gidebileceğini düşünmüyorum. Eğer daha önce elenmezlerse en büyük rakip olarak Shakhtar ile Zenit'i görüyorum. İkisi de hem güçlü hem de hava şartları olarak benzer avantaja sahipler. Schalke 04, Mönchengladbach, Fiorentina, Roma, Ajax, Villareal, Athletic Bilbao, Olympic Lyon, St. Ettienne gibi takımları da bizim takımların başedebileceği rakipler olarak görüyorum.

Epey zorlu bir yolculuk bizi bekliyor ama takımlarımızdan ümitliyim. Sadece hakemlerden korkuyorum. Orada bir sorun yaşamazsak her 3 temsilcimizin başında da iyi birer Hoca ve güçlü kadrolar var. Gerekli takviyeleri de yapınca işler yolunda gidecektir.