Elektrikli Motorlar Pistlere İniyor

Elektrikle çalışan motorlar zaten günlük hayatımızın bir parçası ancak elektrikle çalışan bu canavarlar yarış dünyasında önemli bir mihenk taşı olacak.Benzin, Mazot ya da LPG gibi klasik yakıt tiplerinin alternatifinin artık elektrik enerjisi olduğunu biliyoruz. Birçok büyük markanın bu teknoloji üzerinde çalıştığı ve çok kısa bir süre içinde elektrikli arabaların yollarda boy göstereceği de bir gerçek. Ancak elektrikle çalışacak tek araç otomobil değil.

Önemli motor markalarından birisi olan Victory Racing, Man Tourist Trophy 2015'e elektrikli motorlarla katılacağını açıkladı. Sadece elektrikle çalışan motorların yer alacağı parkurda birbirinden güçlü motorlar boy gösterecek. Bugüne kadar birçok elektrikle çalışan mobilet ve orta sınıf motor gördük. Ancak ilk defa üst segment elektrikli motorlar piste çıkacak ve birbiriyle yarışacak. Üstelik bu yarışın Tourist Trophy olması da motor yarışı tutkunlarını ayrıca heyecanlandıracak.


Elektrikli motorların nasıl bir performans göstereceği, daha da önemlisi TT'nin nasıl bir yarışa sahne olacağı ise 10 Haziran'da belli olacak. İşte Victory'nin bu yarışa katılacağı tamamen elektrik enerjisiyle çalışan motorları.
SDN