Merakla beklenen Warcraft filminden ilk resmi görsel geldi!

Dünyanın en popüler oyun serilerinden biri Warcraft'ın uyarlaması, en sonunda gül yüzünü gösterdi.Yani hakikaten, 2016'da o kadar acayip abartı bir sayıda geek filmi geliyor ki... Bakın, sözüm sözdür, bunu bu hafta içerisinde komple listeleştireceğim ve o gün gerçekten sitenin ana sayfasında "32 film " gibi bir ibare göreceksiniz. Gerçekten say say bitecek şeyler değiller bunlar. Üstüne üstlük, neredeyse hepsini bir veya öteki sebepten dolayı dayanılmaz bir arzuyla yıllardır bekliyor vaziyetteyiz. Hani böyle Fantastic Four gibi "çıksın bakarız" filmler değil çoğu. Hatta bir Mad Max gibi "iyi gözüküyor yalnız ha?" da değil. Baya baya "ben on yıldır bunun olmasını bekliyorum..." tipi filmler.


İşte bunlardan biri de, malumunuz Warcraft. Duncan Jones'un yönettiği film, çok, çok uzun zamandır Hollywood mutfaklarında masadan kalkamayan bir projeydi. Blizzard aynı oyunlarında yaptığı gibi en önemli markasının film uyarlamasında da çok ince eleyip sık dokumuş, Sam Raimi'nin bir noktadan sonra "eeah" diyerek o aşkın ızdırabını bertaraf edip projeden ayrılmasına sebep olmuştu. Sonra bir dönem proje sahipsiz kaldı, iptal edilecek dendi ve tam o anda Duncan Jones çıktı ortaya.
İngiliz yönetmen Jones, Moon ve Source Code sonrası birçok markanın radarına takılmış, kendi deyimiyle eline birçok dev hanedanın anahtarı bırakılmıştı. Fakat Warcraft: Orcs & Humans döneminden beri serinin bir hastası olan, klanıyla Ultima'dan WoW'a geçen bizim gibi raid yapmaktan iş güç aksatan bir adam olarak o bilhassa Warcraft filmini seçti. Bu dediklerimiz iki sene önce yaşanan olaylardı. Jones ve Blizzard el sıkıştılar, bir senaryo geliştirildi, üzerine çalışılmaya başlandı. Ve geçtiğimiz gün, filmin ilk resmi görseli yayınlandı. Hem de reislerin reisi çıktı karşımıza. Orgrim Doomhammer.


Pacific Rim ve True Blood'dan tanıyor olabileceğiniz Rob Kazinsky'nin canlandırdığı Orgrim, malumunuz, şu an mevcut Warcraft evrenindeki Horde'un üssü olan Orgrimmar'a adını veren efsanevi bir savaşçı. Onun meşhur çekicini şu an Thrall savuruyor. Filmin de kilit karakterlerinden biri olacak kendisi. Her ne kadar ana karakterler Durotan, Lothar ve Garona olacak gibi gözükse de, Orgrim de yukarılarda bir yerlerde. Üstelik de gördüğümüz ilk ork, yani bir nevi güven sınavı, turnosöl testi. Peki verdi mi bu imtihanı Warcraft? Bizce hakkıyla verdi. Ama siz ne diyorsunuz, asıl o önemli? Olmuş mu Orgrim reis?

Radikal