Meizu MX4 Ubuntu Edition Tanıtıldı

Çin'in önde gelen akıllı telefon üreticilerinden Meizu, Ubuntu platformuna destek olmak adına MX4 Ubuntu Edition modelini resmen tanıttı.Çin'in önde gelen akıllı telefon üreticilerinden olan Meizu MX4 ve MX4 Pro modelleriyle geçtiğimiz yıla damgasını vurmuştu. Ülkemize de giriş yapan Meizu, MX4 ve MX4 Pro modeliyle oldukça iddialı.

Önümüzdeki dönemde ise MX5 ve M1 Note 2 modellerini tanıtmayı planlayan Çinli üretici Meizu, akıllı telefon pazarındaki iddiasını devam ettirmeyi planlıyor.Mart ayında düzenlenen Mobil Dünya Kongresinde, tüketicilerden büyük beğeni toplayan MX4 modelinin Ubuntu Edition ile yeniden karşımıza çıkacağı kesinleşmişti ancak bunun ne zaman olacağı belli değildi. Ta ki bugüne kadar.

Halihazırda piyasadaki tek Ubuntu işletim sistemine sahip model olan BQ Aquaris E4.5 Ubuntu'ya kardeş olacak MX4 Ubuntu Edition, bugün itibariyle Çin'de resmen satışa sunuldu.Teknik özellik bakımından MX4 ile hiç bir farklılığı bulunmayan modeli birbirlerinden ayıran tek etmen işletim sistemleri.

MX4'ün teknik özelliklerini şöyle bir hatırlatmak gerekirse eğer; 5.36 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan model 1152x1920 piksel çözünürlük sunuyor. MediaTek MT6595 işlemciye sahip olan model 2 GB RAM'e ve 16/32 GB dahili depolama seçeneğine sahip. 20.7 Megapiksel arka ve 2 Megapiksel ön kamerası bulunan model çıkarılamayan 3100 mAh bataryadan gücünü alıyor.

Altın ve gümüş renk seçeneklerine sahip olan Meizu MX4 Ubuntu Edition 290 dolar fiyat etiketine sahip. Modelin global pazara sunulup sunulmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Bekir Can Yumrutepe
- ShiftDelete.Net