NFC uyumlu masaüstü bilgisayar tanıtıldı

ASUS, dünyanın ilk NFC uyumlu masaüstü bilgisayarını piyasaya sürüyor.ASUS M70, NFC uyumu sayesinde NFC uyumlu diğer akıllı cihazlarla eşleşebiliyor. Bu sayede evdeki diğer akıllı cihazlarla bilgisayar arasında fotoğraf, video paylaşımı yapılabiliyor ve USB kablosu gibi harici donanımlara ihtiyaç duyulmuyor. M70, NVIDIA GeForce GTX ekran kartı sayesinde web sitesi ve 3D modelleme gibi teknik işleri ve 4K Ultra HD videoları sorunsuz oynatmayı vadediyor.


Bilgisayarda, ani güç kesintilerine karşı dahili kesintisiz güç kaynağı bulunuyor. Kullanıcılar dahili kablosuz şarj özelliği ile akıllı telefon ve tabletlerini kablosuz olarak üst tepsiye yerleştirerek şarj edebiliyorlar. M70 kapalı olduğunda bile evdeki uyumlu cihazlar, yüzde 50 oranında daha hızlı şarj oluyor.


Cihaz, güçlü sinyal iletimi ve web sayfası tarama ile, video stream veya online oyunlar için önceki Wi-Fi standartlarına kıyasla üç kat daha fazla hız sağlamayı vadediyor. Ayrıca dahili Bluetooth 4.0 kablosuz teknolojisi ile bilgisayar, kolayca kablosuz klavye ve fareye bağlanabiliyor.

Btnet