Facebook Host Desteği Sunuyor

Dünya üzerinde neredeyse en fazla kullanıcıya sahip olan Facebook firması internet üzerinde yapılacak olan yayın süreci için yeni bir Host servisi açmayı hedefliyor.
Dünya üzerinde neredeyse en fazla kullanıcıya sahip olan Facebook firması internet üzerinde yapılacak olan yayın süreci için yeni bir Host servisi açmayı hedefliyor. Açılması beklenilen Host bu ay sonunda hizmete girecek.

Ortaya atılan girişimin adı ise Instant Articles oldu. Yayın yapan kişileri sitelere yükleme hızlarını yükseltmek için yapılan bir girişim olarak tanıtılıyor. Edinilen verilere göre Facebook’un mobil uygulaması üzerinden üzerinde erişim sağlayacak. Beraberinde büyük yayıncıların da içerisinde yer aldığı listenin üst sıralarında Buzzfeed, The New York Times aynı zamanda National Geographic yer alıyor.

Aynı zamanda Instan Articles üzerinden Facebook firması hiç bir şekilde ücret kazanmayı hedeflemiyor. Bunun yanında Facebook’un host sağlamış olduğu sayfalarında yer alan reklamlardan elde edilen gelir de aynı zamanda yayına alınan reklamlardan elde edilen gelirler kullanıcılara para hizmeti sağlıyor. Bu sistem üzerinden Facebook hiç bir şekilde kâr etmeyecek fakat firmanın kârı sadece sosyal ağ üzerinde oturum zamanı olacak.

Veteknoloji