Yenilmezler: Ultron Çağı, Dünyayı Sarstı!

ABD başta olmak üzere belli bölgelerde seyirciye merhaba diyen Yenilmezler: Ultron Çağı filmi güçlü bir başlangıç yaptı.Geçtiğimiz haftasonu gişe verileri belli oldu. Buna göre serinin yeni filmi Yenilmezler: Ultron Çağı 44 ayrı uluslararası pazarda seyirciye merhaba dedi ve 201.2 milyon dolar gişe yaptı. Bu da neredeyse bahsi geçen ülkelerde Yenilmezler ve Iron Man 3'ün üzerinde bir gişe anlamına geliyor. ABD'de Hızlı ve Öfkeli 7 ise haftasonunda 18.3 milyon dolar elde etti. Yapım global olarak toplamda 320.5 milyon dolar kazanmş oldu.

Paul Bart: Mall Cop 2 ise Yenilmezler: Ultron Çağı'nın ardından geliyor ve haftasonunda ABD'de 15.5 milyon dolar kazanıyor. Üçüncü sırada Age of Adaline 13.4 milyon dolar elde ederken, hemen ardından Home 8.3 milyon dolar ile dördüncülüğe yerleşiyor. Ultra-düşük bütçeli gerilim korku filmi Unfriended için paylaşılan rakam ise 6.24 milyon.

İki haftalık sınırlı gösterimdeki serüvenin ardından Ex Machina 1,255 sinemaya merhaba derken, yaklaşık 5.44 milyon dolar gişe elde ediyor. Yapım son zamanların en güçlü bilimkurgu örneklerinden biri olarak gösterilmekte.


Beyazperde