Diş kaybı sonucu ilerleyen dönemlerde meydana gelen ortodontik sorunlar lingual diş teli uygulaması ile yüzde kırk oranında tedavi süresinde avantaj yaratıyor. Bilindiği gibi ortodonti tedavisi yalnızca çocuklara ve gençlere uygulanmıyor, özellikle tedavi süresinde kısalma ve dişlerin arka bölümüne yerleştirilen braketler sayesinde yakından bakılsa dahi kolayca fark edilmeyecek özellik taşıyor. Bu da pek çok hasta için önemli bir gelişme olarak ele alınıyor.


Diş kaybı, zaman içinde dişlerin arasının açılmasının dışında dişlerin çarpıklaşmasına ve akabinde temizlik ve bakımda daha çok dikkate neden oluyor. İlerleyen dönemlerde diş eti rahatsızlıklarına da neden olan diş kaybı, boşluğa etraftaki dişlerin baskısı sonucu dişlerde yapısal bozukluğa neden oluyor. Konuşma becerisinde zaman zaman aksaklığa da neden olan çarpık dişler kişide öz güven kaybının da başlamasına neden olabiliyor.


Diş teli uygulamaları, fiyatları ve tedavinin tüm aşamaları hakkında https://www.istanbuldishastanesi.org...-fiyatlari.htm sayfasından bilgi sahibi olabilirsiniz.