İlginç öyküleri vardır düğünlerin. Hele fotoğraf kareleri üzerinden o anları saniye saniye hatırlama durumu vardır ki, insana kendi düğününün her anını sanki 5 dakika önce olmuş gibi hatırlaması garip gelir. aylar sonra elinize o albümü aldığınızda "bak annem o sırada tam arkamızdaydı. fotoğrafta çıkmamış ama kulağıma eğilip çeyrek altınları kime verdiğini söylüyordu" falan gibi detaylar.. tüm netliğiyle hafızada.

benim düğün öyküsü adı altında tanımladığım ve çok yaygın bir sektör de var aslında bir yandan. insanlar, bu unutulmaz anlarını, profesyoneller vasıtasıyla ölümsüzleştirmek istiyorlar. ki sonuna kadar haklılar. düğün günü video/kamera çekimi, eniştenin sanatsal yeteneğine emanet edilemeyecek kadar kritik. yıllar sonra o anlara dönmek istediğinizde elinizde özenli ve kaliteli bir iş görmek istiyorsunuz. o günkü heyecanınızı yansıtan, detaylara odaklanan, eşinizle sarılmış kanepede ışıl ışıl gözlerle bakarken o pozlarda yeni detaylar saklayan.

doğallıktan yanayım ama insan bu tür özel günlerinde neden mükemmeliyetçi yaklaşması gerektiğini anlıyor. zamanın akıcılığının ispatı gibi adeta düğün fotoğrafları ya da videoları. her şey o kadar hızlı akıyor ki o büyük gün, sanki nikah memurunun ağzınıza tuttuğu mikrofona "eveeeeeett!" diye hönkürürkenki halinizle, düğün gününüzün fotoğraf albümlerine gülümseyen gözlerle bakıyor oluşunuzun arasında saniyeler var!

şimdi bir misafire, oyuncaklarını gösteren çocuk misali düğün albümümüzü gösterirken yaşadığım heyecan, düğünümde yaşadığım heyecana o kadar yakın ki. arada resmen bir köprü var. görünmez bir köprü. o karelere bakarken, sizi yine o tepesine tül geçirilmiş kocaman sandalyeye oturtan tanıdık ve midenizi karıncalandıran bir heyecan.

yıllar sonra o karelere bakıp, eniştenize küfür etmemek için, müstakbel hatıralarınızı profesyonellerin eline emanet ediniz. adamcağızın günahı yok. tamamen sizin pintiliğiniz!


düğün fotoğrafı, düğün videosu, düğün öyküsü önemli gençler. ihmal etmeye gelmez...

https://www.dugunoykusu.com/dugun