Ağ Yönetim Programı

Spiceworkstüm ağ alt yapısını tek bir yerden izlemenizi ve yönetmenizi sağlayan ağ yönetim programıdır.

Program Hakkında

Spiceworks binlerce IT uzmanı tarafından kullanılan ağ envanteri oluşturma ağ üzerindeki bilgisayarları ve network cihazlarını (SwitchRouter Firewall Printer Modem vs) izleme için kullanılan bir ağ yönetim programıdır.
Birkaç dakika içinde kurulumu tamamlanabilen Spiceworks; web tabanlı ve kolay kullanıma sahip bir arayüze sahip olup tamamen ücretsizdir.
SpiceWorks network monitoring aracı olarak küçük ve orta ölçekli işletmelerde ağ yönetimi için ihtiyaç duyulabilecek tüm araçları barındırır. SpiceWorks ağ envanteri çıkarmanın yanında ağınızdaki kişisel bilgisayarlar sunucular (Server) ve diğer cihazların yazılım ve donanımlarındaki tüm değişiklikleri gerçek zamanlı olarak takip eder ve size bildirir.
Ayrıca boş disk alanın azalması istenmeyen yazılım kurulması ya da lisans ihlali gibi birçok durumda da ağ yöneticisini uyarabilen Spiceworksbilet (ticket) sistemine dayalı bir IT yardım masası yazılımı olma özelliğine de sahip.
SpiceWorks Genel Özellikleri:
Ağ ve Bilgisayarlar hakkında detaylı donanım envanteri çıkarma
Ağ izleme ve Ağ yönetimi
Bilgi İşlem altyapısı için Varlık Yönetimi
Ağ bileşenleri için değişiklik ve Konfigürasyon yönetimi
haritası oluşturma
Yazılım envanteri oluşturma
Ağ üzerindeki hataları giderme
Yardım Masası (Help Desk) özelliği
Elektrik sarfiyatını yönetme
SQL Server izleme
Exchange Server izleme
Sanal Sunucu (Virtual Server) altyapısını otomatik bulma.

download:https://jethizinda.net/internet/spic...oad-indir.html