[IMG]https://***********.com.tr/wp-content/uploads/2015/04/h%C4%B1zl%C4%B1-ve-ofkeli-71.jpg[/IMG]
Hızlı ve öfkeli serisini ben her şeyde bir parça olduğu gibi yine geç yakalayanlardanım. Öyle ki oturup tüm seriyi baştan sona bitirmem galiba 2 ay kadarlık bir geçmişe dayanıyor. Daha önce Hızlı ve öfkeli film sıralaması hakkında bir yazı yazmıştım, şimdi de son film hakkında bir şeyler karalayayım istedim. Film bildiğiniz gibi hala ülkemizde gösterimde ve açıkçası hem ben hem de kız arkadaşım gerçekten bayıldık. Elbette, kız arkadaşım da bu seriyi seviyormuş ve tamamını izlemiş. Yoksa her kızla bu filmi bu kadar harika izleyebileceğinizi sanmam.
Serinin 7. Filminde daha önceki filmlerden karşımıza çıkan kötü adam Owen Shaw‘ın kötü ağabeyi Deckard Shaw piyasaya çıkıyor. İntikam isteyen adam hem Toretto’nun hem de ekibinin peşine düşerek bu işin film olmasına yardımcı oluyor. Zaten Jason Statham son yılların Hollywood filmlerinin joker kartı. Bir filmi daha da karmaşık ve karizmatik hale getirmek istiyorsanız hemen bir tane bu adamdan ediniyorsunuz. Filmi ben gerçekten beğendim ve bir sonraki filmi de şayet olacaksa (%80 olacak görünüyor) büyük bir sabırsızlık ile bekliyorum.
Şimdi biraz da Hızlı ve Öfkeli serisi hakkında bilinmeyenlere geçelim;
Bunu aslında belki bir çoğunuz biliyor olabilirsiniz, Hızlı ve öfkeli 7 filminin normalde yayınlanma tarihi Haziran 2014 olacaktı. Paul Walker’ın yaşadığı talihsiz kazanın sonucunda ise film ancak Mayıs 2015‘de yayınlanabildi ve ülkemizde Nisan ayı itibariyle sinemalarda gösterime giriş yaptı. 2013 Yılında hayatını kaybetmiş olan Paul Walker‘ın ailesinin acısının dinmesini beklemek için böyle bir şey yapılmış. Aradan geçen iki senelik süreçten sonra ise Fast And Furious 7 çıkış yaptı. Diğer ilginç bir nokta ise henüz Hızlı ve Öfkeli serisinin 6. filmi çıkış yapmadan 7. filmin geleceği duyrulmuştu. Hızlı ve öfkeli serisinin 7. filmi şuana kadar meydana getirilen yapımların arasında en maliyetli olanıymış. Yapımcıları şuana dek tam 140 Milyon Dolar harcama yapmış.
Hızlı ve öfkeli şayet istediği başarıyı elde edemezse Hollywood’da anlaşılan bir sigorta şirketi ise bu ödeneğin büyük bir tutarını karşılama sözü vermiş. Ne reklam ama öyle değil mi? Filmdeki bazı kısımları Paul Walker’ın kendisine benzeyen kardeşi üstlendi ve eksik kalan sahnelerin çekimi böylece tamamlandı. 7. Filmde herkesin beklediğinin aksine ise Paul Walker filmden ölerek ayrılmadı. Ancak öyle görünüyor ki ailesi ile yanyana kalan karakter bundan sonraki maceralarda artık boy göstermeyecek ve ailesinin yanında deyip geçiştirilecek.

https://***********.com.tr/hizli-ve-...ilmedikleriniz