Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1
  Üyelik tarihi
  05.Ekim.2013
  Mesajlar
  4,393
  Aldığı Teşekkür
  34
  Ticaret Puanı
  0
  Blog Başlıkları
  3

  Standart Alexa Dolaşım Dayanışması - En Az 1 Saatlik Ziyaretler

  Alexa Dolaşım Dayanışma Grubu - En Az 1 Saatlik Ziyaretler


  Alexa Değeri İlerlemesi, Düşürülmesi

  Burada, alexa sıralamalarını lehimize iyileştirmek için yapılacak sistemli ve karşılıklı dolaşımlar ile, gruba katılan her üyenin sitesine en hızlı ilerleme sağlanacaktır.


  Alexa sırası önemli midir?


  Elbette, örneğin, Alexa her gün ilk 1.000.000 içine giren siteleri listeler. Yani her gün bu değeri günceller. Dünyada binlerce site bu listeyi her gün alıp, sitesinde yayınlar. Bu sayede, ilk 1.000.000 içinde olmak bile doğal yollardan, binlerce harici index sağlamak demektir. Bu index sitenizi çok daha değerli ve sağlam yapar. Yani kolay kolay sandbox'a düşmezsiniz. Trustrank ve Pagerank değeriniz yükselir.

  Site değeri hesaplayıcı platformlarda, günlük hitinize, sayfa görüntülenme sayınıza, Google Page Ranking değerinize, Trustrank değerinize ve Alexa sıranıza bakılır, bunların ışığında sitenize bir değer biçilir.

  Siz de bu dayanışmaya katılıp, kendi sitenize ve grup içinde yer alan tüm arkadaşların sitelerine bu anlamda olumlu bir katkı yapmış olursunuz.

  Alexa hesabı açarak, sitenizi ekleyin ve Alexa'nın verdiği doğrulama kodunu sitenize gömün. Bu sayede Alexa'nın arama motoru özelliğinden de faydalanırsınız.

  Burada dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri; Sitenizin Arama Motoru Optimizasyonu açısından olumsuz sayılabilecek hataları ile bu gruba katılmanız sizin zararınıza olur. Çünkü buradaki uzun dolaşımlar nedeniyle, sitenize hemen her gün kayıtlı olduğunuz arama motorlarının botları gelir ve sitenizi inceler. Hile sayılabilecek Arama Motoru Optimizasyonu tekniği --veya hatası desek daha doğru olur-- kullanıyorsanız, sandbox'a düşme tehlikesi ile karşılaşırsınız.

  Alexa sıralamasında hızla ilerlemek için en büyük katkı, uzun dolaşımlar ile gelmektedir. Hele, uzun süre dolaşım alan sitelere arama motorlarının botları öyle bir gelir ki, dolaylı olarak, sitelerin indexlenme hızlarını da arttırır.  KURALLAR


  1- Gruba katılmak isteyen her üye, Mozilla firefox kullanmak ve Alexa Sparky (statusbar) kurmak zorundadır. Dikkat, alexa toolbar yetmez, ille de sparky kullanmak zorunludur. Bu durum, günlük istatistik takipleri ile görülmektedir ve aksi davranışlara izin verilemeyecektir.

  2- Listede bulunan üyelerin tümünün bütün Alexa linkleri açılır, o linklerde en az 2 dk beklenir. Ardından Alexa Sayfalarındaki sitelere ait linkler tıklrak asıl sitelere geçilir.

  3- Her üye, her gün dolaşımlarının başlama saatini bildirmek zorundadır, bitiminde de zaman bildirirse iyi olur.

  4- Dolaşımlar dinamik ama yavaş olacak. Yani anasayfayı açıp, diğer sayfalara dokunmadan 10 saat de kalsa, 2 saat içinde diğer sayfaların da gezilmesi ile elde edilecek faydanın yanına bile yaklaşamaz. En az 7-8 sayfa, içerik, kategori gibi yerler gezilecek. Bu konuda, yeni içeriklere öncelik verilmesi tavsiye edilir.

  5- Dolaşım takiplerini, görev alacak arkadaş(lar) yapacak. AWstats kayıtları kesin sonuç vermektedir. Bu konuda, AWstats kullanan site sahiplerine öncelik verilecek.

  6- Zararlı içerik, pop-up, oto like, yetişkinlere göre içerik barındıran, 5 sn.'den geç açılan siteler kabul edilmez.

  7- Grupta iki kişi bile olsa, üyelerin katılımı oylama yapılarak gerçekleştirilecektir. Oylama PM ile yapılır, sonuç başvuru yapan kişiye PM ile bildirilir. Sonuç olumlu ise, listeye eklenen kişinin eklenme tarihi, o anki alexa sıralaması yazılır. Bu değerler kalıcı olarak kaydedilir. İsteyen üyelerin, haftalık veya aylık ilerlemesi, listeye kaydedilir.

  8- İsteyen her üye, listeye istediği kadar site ile katılabilir. Ancak site sayısı kadar farklı ip adresi ile, her gün dolaşım yapmak zorundadır. Yani 2 site eklemek isteyen kişi önce bunu 2 dolaşım yaparak garanti altına alacaktır.

  9- ALEXA DOLAŞIM GRUBU YAPTIRIMLARI

  Gün içinde dolaşım bildirimi yapmayan ama, son yaptığı bildirimdeki ip adresi ile dolaşımı doğrulanan üye uyarılır.
  Yanlış ip adresi veren, ip adresi AWstats kaydı ile bir sitede bile tespit edilemeyen bildirimi yapan üyeler, eksik gün kadar beklemeye alınır. Bu eylemi tekrarlayan üye gruptan çıkarılır.

  Önceden mazaret bildiren üyelerin link(ler)i beklemeye alınır, ancak, linki açık şekilde beklemedeki bölümde de görünür, isteyen üye, oradaki linki de gezebilir.
  Önceden mazaret bildirilmeyen eksik dolaşımlarda ise, bekleme bölümüne sadece üye adı yazılır, linki görünmez.

  Beklemeye sebep olacak aksaklıkları, önceden mazeret bildirmeksizin birden fazla gerçekleştiren üye gruptan çıkarılır.

  10- Grup üyeleri, siteler ile ilgili önerilerini sunduklarında, oylama yapılarak karar alınır. Anlaşılan eylemler kural olarak buraya eklenir. Oy çokluğuna varılmayan önerilerde ise gönüllü, karşılıklı çalışmalar yapılır. Mesela, sitelerindeki yazılara yorum istemek, sitelerdeki twitter, facebook, google +, linkedin, pinterest, sosyal paylaşım düğmeleri çalışmaları gibi...  ÜYELER  I- Kadirizm07

  1. Link: paylasabilirim.com Site Overview


  II- erkolay

  1. Linki: webmaster.bbs.tr Site Overview

  .
  .

  ÖNEMLİ NOT: Herhangi bir nedenle erişim sorunu yaşanması halinde diğer forumumuzdaki konu linki:

  Alexa Dolaşım Dayanışması Grubu - En Az 1 Saat Dolaşım


  Buradan listeye ulaşabilir, bildirimlerinizi yapabilirsiniz.
  .
  .
  .

  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Beklemedekiler

  Çeşitli mazeretlerle gruba geçici olarak devam edemeyecek üyelerin siteleri bubölüme eklenecektir.

  I- bolubeyi
  1. Link: smfdestek.com Site Overview

  2. Link: spinabifidaturkey.com Site Overview


  II - malibu:

  Link: engeldegiliz.com Site Overview


  III- Dangersercan


  IV- Kadirizm07
  2. Link:bilimteknoloji.info Site Overview
  3. Link: ogrencirehber.com Site Overview

  V- erkolay

  2. link: erkolayoto.com.tr Site Overview
  3. link: erkolay.net Site Overview

  Gurkanzencirci: 2 ve 3 Mayıs dolaşımları yok.


  şimdi biraz da Alexa'yı tanıyalım


  Bir çok arkadaşımız Alexa'nın klasik toplist mantığı ile sıralama yaptığını düşünüyor. Oysa Alexa bir kalite ölçüm merkezi olarak lanse etmek istiyor her daim kendini. Ülkemizde çok popüler olmasa da dış dünyada özellikle reklam alım - satımlarında ya da domain satışlarında Alexa kalite kriteri önemli bir etkendir. Hatta internet şirketlerinin piyasa fiyatını belirlemede de bir etkendir.


  Alexa kimin?


  Alexa kağıt üzerinde amazon.com şirketinin olarak gözükse de, gerçekte en büyük hissadarı Microsoft'tur. Microsoft "kişisel mahremiyet verilerini topluyor" söylemlerinden sıyrılmak için kendini arkaplanda tutar. Microsoft'un işletim sistemini kullanan her bilgisayar bir nevi alexa veri toplama merkezidir desek abartmış olmayız.

  Alexa iyi bir şey midir?

  Alexa olayı tıpkı bizim televizyonlardaki reyting ölçüm merkezi verileri gibidir. ınsanların eğilimlerini takip ederek popülerite kavramının belirlenmesinde rol oynar. Kimsenin izlemediği bir dizi filmin yayınlanmasının mantığı olmadığını nasıl ki tv yöneticilerine reyting ölçüm merkezi söylüyorsa, internet sitesinin de izlenme oranlarını işte Alexa kısmen de olsa belirtiyor.

  Alexa Rank neye göre belirleniyor?

  Bu makalenin ilk parağrafında da belirtiğim gibi alexa çogu kişinin aklındaki gibi toplist mantığı ile çalışmaz.
  Alexa kalite belirleme kuruluşu olduğu için de kendine göre kalitenin bir kaç kriteri var.

  Alexa rank Kalite kriterleri nelerdir?

  1- Visitor loyalty (Ziyaretçi Bağlılığı) : Alexa için en önemli kalite kriteri bu diyebiliriz. Yani bir web sitesini hep aynı ip adresleri ziyaret ediyorsa, bu web sitesinin bir marka olma yönünde yol aldığının en belirğin örneğidir.

  2- Visits duration (Ziyaretçilerin Sitede durma süresi) : Alexa için bir diğer kalite faktörü de budur. Ziyaretçiler bir websitesinde ne kadar uzun süre kalıyorsa o sitenin içerigi kalitelidir ki insanlar siteyi hemen terk etmiyor. En basitinden spam siteleri ziyaretçi 2 saniye ziyaret edip çıkıyor. Ziyaretçi kalma süresi de kalite belirlemede faktördür.

  3- Sayfa Görüntülenme faktörü: Bir websitesinin sayfaları ne kadar çok görüntüleniyorsa bu websitesi o derece kaliteli olmaya adaydır. Ziyaretçiler hemen terk etmeden ziyaretlerini sürdürüyor.

  4- Tekil Hit faktörü: Kalite bazında belkide en az etken olan faktör budur. Çünkü spam basarsınız ya da pop-up reklam verirsiniz, hitiniz 1 günde 1 milyon olabilir ama bu sitenizin kaliteli olduğunu göstermez.

  Tekil hit grafiği sürekli takip ediliyor. Bir günlük hit patlaması sitenizi yerinden bile oynatmaz alexa rank sıralamasında. Hitler haftalık, aylık, 3 aylık, 6 aylık grafik ortamalası sonucu sitenizin rank değerine yansıyor.

  5- Bookmarking (Doğrudan adres / Yer imi faktörü) : Domain adresini arama motorlarından değil de direk adres yazarak kaç kişinin geldiğinin verisi de kalite için önemli bir faktördür. Facebook mesela alexa için kaliteli bir sitedir. Arama motorlarından yazıp gelen kişi sayısı yok denecek kadar azdır. Domainin bilinirlik yada markasal faktörü de denilebilir buna.


  Altını çizerek tekrar vurgulamakta fayda var: Alexa toplist falan değildir. Bir sitenin alexa ranksı sizden iyi ise bu sizden daha çok ziyaretçi aldığı anlamına gelmez. Ancak Sizden daha kaliteli ziyaretçisi var demektir.


  Alexa rank bana fayda sağlar mı?


  Bu sorunun cevabı, eğer bir webmastersanız, kesinlikle evettir.
  Nasıl ki Tv reyting ölçüm şirketi izlenme ölçüm raporlarını satıyorsa, Alexa da arama motorlarına kalite sıralama sonuçlarını satıyor. Örneğin Google şirketi Alexa şirketinden aldığı nispeten kaliteli sitelerin üzerine daha çok örümcek gönderir.
  Google amcanın da tek derdi kaliteli siteleri sıralamada daha üste almak oldugu için, ham siteler (yeni açılmış) yerine nispeten işlenmiş veri olan bu raporlardan faydalandığı bilinen bir gerçektir.

  Doğruluğu tartışılır belki ama, Alexa rankınız ne kadar iyiyse, arama motorlarının gözünde de siteniz o kadar kalitelidir.

 2. #2
  Üyelik tarihi
  05.Ekim.2013
  Mesajlar
  334
  Aldığı Teşekkür
  23
  Ticaret Puanı
  0

  Standart

  20.03.2014 tarihli dolaşım raporu:
  Başlama: 04:51
  Bitiş: 06:05
  Ip: 78.163.97.45

 3. #3
  Üyelik tarihi
  05.Ekim.2013
  Mesajlar
  4,393
  Aldığı Teşekkür
  34
  Ticaret Puanı
  0
  Blog Başlıkları
  3

  Standart

  webmasterlord'a ekledim hocam. Giremedin sanırım.

 4. #4
  Üyelik tarihi
  05.Ekim.2013
  Mesajlar
  334
  Aldığı Teşekkür
  23
  Ticaret Puanı
  0

  Standart

  teşekkürler. giremedim lorda onun için buraya yazdım.

 5. #5
  Üyelik tarihi
  05.Ekim.2013
  Mesajlar
  4,393
  Aldığı Teşekkür
  34
  Ticaret Puanı
  0
  Blog Başlıkları
  3

  Standart

  Ben erkolay...

  Saat 23.42 itibarı ile dolaşım başladı.
  IP
  : 88.243.2xx.x0

 6. #6
  Üyelik tarihi
  05.Ekim.2013
  Mesajlar
  4,393
  Aldığı Teşekkür
  34
  Ticaret Puanı
  0
  Blog Başlıkları
  3

  Standart

  Buradan katılım talebi yapan olursa asıl konuya dahil edileceklerdir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. İnstagram Saatlik 100 Takipçi Kazanın
  Konu Sahibi olcak61 Forum Instagram Ticareti
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 09.Eylül.2015, 20:52
 2. Yorum Dayanışması Sürekli Güncel
  Konu Sahibi Oymak Forum Alexa
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 28.Temmuz.2015, 13:19
 3. Alexa Dolaşım Dayanışması Grubu
  Konu Sahibi erkolay Forum Alexa
  Cevap: 21
  Son Mesaj : 31.Mart.2015, 21:46
 4. 12 saatlik şarja takmaya gerek var mı?
  Konu Sahibi deniz Forum Mobil Teknolojiler
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 16.Haziran.2014, 18:12
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj : 21.Mayıs.2014, 22:10

Bu Konu için Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
Yasal Bildirim
Sitemizde paylaşım yapan tüm üyeler T.C.K 20. Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4. maddesinin 2. fıkrasına göre kendi konu ve mesajlarından sorumludur. Webmaster.bbs.tr hakkında yapılacak olan hukuksal ve diğer şikayetler için iletişim bölümünden iletişime geçilmesi halinde site yönetimi tarafından gereken işlemler yapılacak ve ilgili kişilere/kurumlara/vekillerine bilgi verilecektir.
Sosyal Medya