Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Standart Mobil Cihazlardan Adsense Kazancımız Artık Daha Fazla

Mobil Uyumlu ve Responsive Tasarımlı Siteler Mobil Cihazlardan Artık Daha Fazla Kazanç Elde Ediyor

Evet arkadaşlar, hepiniz tanıksınız ki, artık elinde akıllı telefon ve benzeri mobil cihazla internete giren kullanıcı sayısı devasa bir reklam pazarı oluşturuyor. Google da bu yılın başından beri, sitelerinizi mobil uyumlu hale getirin diye bağıra bağora uyarıyor. Mobil uyumlu hale geitrmediğiniz siteleri alaşağı ederim diyor. Bunu tehdit olarak kabul ediyorsanız, ben size iyi polisi oynayarak öneride bulunayım. Üstelik kanıtlarıyla da mobil uyumlu sitelerin daha fazla kazanç elde ettiğini göstereyim. Uzağa gitmeye de gerek yok. Bugün sitemizdeki kazancı her yönden bir inceleyeyim dedim ve bakın karşıma neler çıktı?

Beni bu yazıyı hazırlamaya iten ilk görüntü aşağıdaki gibiydi:

Gördüğünüz gibi bugün şu ana kadar 2.52 TL kazanmışız Adsense ile. Bu rakamın 1.47 TL'si mobil cihazlardan gelmiş. Şimdi biraz daha yakından bakalım:

İki resme de baktığımızda %41'lik Masaüstü platformların dışındaki platformlar akıllı telefonlar ve tabletler olarak görünüyor.

Mantıkta en önemli ilkedir: Tikel önermelerden çıkarım yapılmaz...

Ama buna rağmen ben iddia ediyorum ki mobil cihazlardan elde ettiğimiz kazanç masaüstü platformlardan elde ettiğimizden fazla. Bunu sürekli takip edip konuya işleyeceğim. Bakalım bu hipotezimiz haklı çıkacak mı? Sitemizin bu testte şanslı olduğunu söyleyebilirim. Şans deyince çarkıfelek misali tesadüfi talihten bahsetmiyorum. Şans, insanın önüne çıkan fırsatlara hazır bulunuşluk durumudur. Şansın seviyesi de her ne kadar soyut bir kavram olsa da bu hazır bulunuşluluğun isabet oranına göre ortaya çıkar.

Sitemizin bu testte avantajlı durumu: Hem masaüstü platformlar için tercih ettiğimiz tema, her platforma duyarlı, hem de mobil cihazlar için farklı temamız mevcut. Mobil kullanıcıların normalde karşılarına çıkan temada pek reklam yok, masaüstü platformda karşılaştığı temadaki reklam sayısı 3 kat daha fazla. Ama mobil cihazdaki kullanıcı mobil temayı kullanmak yerine normal temayı da kullanmayı tercih edebiliyor, bu anlamda yine sıkıntı yaşamadan forum kullanımına devam edebiliyor. Bu da bize artı kazanç olarak dönüyor.

Ha amma da kazancın varmış yahu! Webmaster forumunda bu kadar az kazanç için ne çok konuştun diyebilirsiniz. Sorun değil, daha yolun başındayız arkadaşlar. Önemli olan gidişattır. Bizim sitenin arama motorlarındaki gidişatı şu ana kadar beklentilerimizin çok çok üzerinde. Bunda katkısı olan tüm arkadaşlara teşekür ederiz.

Sinan Bey allah kazancınızı daha çok artırsın foruma olumlu yönde katkı sağlayan tüm emektar kullanıcılara teşekkür ederim.

Amin, cümlemize hayırlı kazançlar dilerim kazanova arkadaş. Teşekkür ederim.

Blog Başlıkları
    3

Hayırlı kazançlar usta. Sanırım bugünlerde ödemeler de yapılacak. Haftasonu bir kutlama yaparız herhalde.

Ben hep mobilden giriyorum. Bilgisayar, isten dolayı bıktırıyor. Dediğin gibi, sitenin normal temasıyla da çok rahat kullanıyorum. İyi bu tema.

Emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkürler.

Tamam sen mobilden gir Deniz. Ama bilgisayara da küsme yahu. Hani bilgisayardan da katkıda bulunsan fena olmaz ha. Günde 3-5 dk. yeter de artar bile, tabi PC'den...

Görüşmek için randevu mu vereceğiz sana yahu! Ne zaman istersen buluşur, yaparız bir şeyler. Cumartesi kazanova arkadaş ile görüşeceğiz. Pazara da sana bakarız, tabi sana da uyarsa...

Blog Başlıkları
    3

Tamam usta Pazar günü de biz görüşürüz. Kopardım işte randevuyu.

Helal olsun pek beceriklisin Deniz.

Blog Başlıkları
    3

Estağfurullah, biz becerileri sizden öğreniyoruz usta. Daha çok öğreneceğimiz bilgiler var.

Çarşamba günündeki kazancımız 2.99 TL... Ama bu kez masaüstü platformdan elde edilen gelir fazla oldu.

Bu görselde direkt olarak kazanç oranları görünüyor. Epey bir farklı şekilde masaüstü platformlardan kazancımız fazla. Bunun nedenini araştırıyoruz...

Ve karşımıza tıklamalar gelince her şey net olarak ortaya çıkıyor. Bugün, masaüstü platformlarda tıklama oranı, Mobil platformlara göre daha düşük olmasına ve tıklama sayısı da düşük olmasına rağmen TBM oranı yüksek olduğu için çok kazandırmış. Gördüğünüz gibi masaüstü platformlardan 6 tıklama, oysa mobil platformlardan 7 tıklama olmuş. Ama mobil platformlardan yapılan tıklamalar, TBM oranı düşük reklamlara gitmiş. Yani yine mobil reklamdan daha fazla kazanma fırsatı doğmuşken, düşük TBM yüzünden, masaüstü platform kazancına yenik düşmüş.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)