Sony PS4 için geliştirdiği VR gözlüğü Project Morpheus’un yeni prototipi GDC 2015’te görüldü. Bu yeni oyuncak ile çocuklar değil yetişkinler PS4’ün başından kalkamayacak gibi görünüyor.
Project Morpheus’da görüntü PS4 sisteminden HDMI kablosuyla kişisel görüntüleyicinin içine gönderiliyor ve gözlerinizin önündeki bir çift optik, görüntüyü bükerek ekranda olup bitenin gerçekçi ve üç boyutlu bir versiyonunu oluşturuyor.
Gözlüğünüzü gözünüze takıp gerçek dünyadan sanal dünyaya bir geçiş yapacaksınız ve artık oyunu sadece oynamakla kalmayıp yaşayacaksınız. Project Morpheus 5,7 inç 1920 X RGB X 1080 çözünürlüklü OLED ekran bulunuyor. Bu demek oluyor ki ekran görüş alanınız genişleyecek ve görüntü tutulması azalacak.
Yenileme hızı iki katına çıkacak görsel açıdan memnuniyet artacak. Gecikme 18 ms’nin altına inecek böylece oyunda kopukluklar yaşamayacaksınız.
360 derece takibi destekleyen 9 LED Project Morpheus konumsal takibi hassaslaştırıyor.
3D ses özelliği sayesinde ise çevrenizdeki tüm sesleri daha çarpıcı bir netlikle işiteceksiniz.
Yukarıda söylediğimiz gibi artık oyunu oynamak yok bunun yerine oyunun içinde yaşayacaksınız. Pek çok firmanın üzerinde çalıştığı VR kim bilir ileride cep telefonlarına eklenerek hayatımızın tamamen içine girebilir.
İşte karşınızda PS4 için üretilen Project Morpheus’un tanıtım videosu..


<font size="2">https://youtu.be/d6o291TmK7Y