Hayatımızın her alanında değişim olmaktadır. Bunlarda biride arama motorlarının kullanıcıların değişimlerine uygun olarak yaptığı değişimlerdir. Arama motorları özellikle google zaman zaman yeni algoritmaları ile seo alanında farklılıklar göstererek değişimlere girişmiştir.


Zamanımızda hızla gelişen Internet kullanma alışkanlığı, seo algoritmalarında da farklılıklar yapması gerektiriyor. Günümüzde genel olarak eski seo taktikleri uygulanmakta artık azda olsa bir faydası olmaktadır. Bunların son zamanlarda en önemli yeri olan sosyal imleme siteleriydi. arama motorlarının önemsediği sosyal imleme siteleri değişimin sonucu olarak geri plana atıldı eskisi kadar önem ve fayda sağlamıyor. Ancak link linktir prensibi ile eskisi kadar olmasada tabiki faydası olacağı bir gerçektir.


Arama Motorlarının Yeni trendi Sosyal Medya


Yeni trend sosyal ağlardır. Arama motorları özellikle google'da önemli yeri olan sosyal ağlar ( Facebook, Twitter, google plus, vs. ) Buralarda yapacağınız paylaşımlar ile okunma sayısını çoğaltıp, yapılan yorumlar, beğeniler önemsenen niteliktedir. Buradan anlaşılıyor ki artık yönümüzü sosyal medyaya çevirerek sitemize eklediğimiz içerikleriniz ile faydalı bilgileri sosyal medyaya duyurmaktır. Takipçi sayınız, yorum sayınız, beğeniler vs. Bunlar artık önemli bir kriter oluşturmaktır.


Arama motorları özgün ve doğal olan siteleri üst sıralara yükseltmektedir. İmleme sitelerinde programlarla üyelikler açılarak ve onlarca linki bir anda spam şekilde eklenebiliyordu ve doğallık diye bir şey ortadan kalkıyordu. Bu yeni trend ile artık istenilen doğallığa kavuşularak sitelere gereken değer doğallığı çerçevesinde arama motorları tarafında verilecektir. Facebook, Twitter vb. ağlarda programlarla üyelik açmak imkansız bu yüzden buralarda bulunan paylaşımlar ile alınan backlinkler sizlere olumlu yönde etki sağlayacaktır...


Kaynak >>