Mobil Cihazlarda Hangi Uygulama Ne Kadar İnternet Verisi Tüketiyor?

Whatsapp;
WhatsApp, şaşırtıcı derecede az veri kullanıyor. Tabi ki videolar gibi büyük dosyalar gönderirseniz, veri kullanımınız artıyor.
Dakikada veri kullanımı; 0.1KB

Viber;
Wi-Fi ve 3G üzerinden ücretsiz sesli aramalar yapmanıza izin veren Viber, HDSPA üzerinden yaptığımız testte şaşırtıcı derecede az veri kullandı.
Dakikadaki veri tüketimi: 58.7KB

Line;
Metin ve ses mesajlarını ücretsiz olarak göndermenize izin veren Line, fotoğraf ve video göndermenize de izin veriyor. Testimiz sırasında gerçekleştirdiğimiz telefon görüşmelerinde uygulama, dakikada 300KB'tan fazlasını tüketmedi.
Dakikadaki veri tüketimi: 321KB

Facebook Messenger;
Facebook Messenger, Facebook'tan farksız ve testimizde dakikada yaklaşık 3MB tüketti.
Dakikadaki veri tüketimi: 2.9MB

V-Navi;
Çevrimdışı navigasyon uygulaması, verileri bir kez indirdikten sonra internetsiz çalışabiliyor. Ancak yine de arama işlevi veri tüketebiliyor, bunun yanında arka planda az da olsa veri alış verişi devam ediyor.
Dakikadaki veri kullanımı: 107KB

Mailbox;
Gmail'e alternatif bir e-posta uygulaması olan Mailbox, Gmail'e göre biraz daha az veri kullanıyor. Uygulama, sezgisel ve modern arayüzüyle öne çıkıyor.
Dakikadaki veri tüketimi: 113KB

GMail;
iOS'taki Gmail uygulaması, modern ve sezgisel bir kullanıcı arayüzüne sahip. E-postalarınızı etiketlere göre ayırabilen uygulama, onları kolayca bulmanızı sağlıyor.
Dakikadaki veri tüketimi: 115KB

Yahoo Mail;
iOS'ta oldukça modern bir görünüme sahip olan uygulama, zengin işlevleriyle öne çıkıyor. Yahoo Mail, push uyarılarını da destekliyor.
Dakikadaki veri tüketimi: 257KB

Foursquare;
Restoranları, barları ve diğer mekanları Foursquare ile puanlandırmanız ve bulunduğunuz konumu arkadaşlarınızla paylaşmanız mümkün.
Dakikadaki veri tüketimi: 605KB

Google+;
Google'ın sosyal ağı Google+, Facebook'tan az veri kullansa da bu konuda çok tutumlu olduğunu söylemek güç.
Dakikadaki veri tüketimi: 681KB

Skype;
Farklı platformlarda hizmet veren Skype, yüksek kalitede sesli ve videolu görüşmelere izin veriyor.
Dakikadaki veri tüketimi: 887KB

N24 News;
N24 News, birçok haber kanalının yayınlarını iPad ve iPhone'unuza getiriyor. Uygulama, size haberleri arka plandayken, push uyarılarıyla da ulaştırabiliyor. Tabi ki bir miktar veri tüketimi karşılığında.
Dakikadaki veri tüketimi: 827KB

Twitter;
160 karakterlik mesajlar yazabildiğiniz Twitter, herhangi bir konu hakkında fikrinizi dünyayla paylaşmanızı sağlıyor. Tüm takipçileriniz bu mesajlarınızı okuyabiliyor ve "retweet" edebiliyor, yani tekrar paylaşabiliyor.
Dakikadaki veri tüketimi: 964KB

Instagram;
Bir süredir Facebook'un bir parçası haline gelen Instagram fotoğraf ve video paylaşmanıza izin veriyor. Dakikadaki veri kullanımı 1.3MB'a ulaşan uygulamayı mobil ağda çok fazla kullanmamaya dikkat etmelisiniz.
Dakikadaki veri tüketimi: 1.3MB

GPS Navigation 2;
iPhone için iyi bir navigasyon çözümü olan Skobbler GPS Navigation 2'yi çevrimdışı kullanmamanız halinde dakikada 1.6MB tüketebiliyor.
Dakikadaki veri tüketimi: 1.6MB

Facebook;
Facebook, dakikada 2MB'tan fazla veri tüketebiliyor. Onu bir saat boyunca yoğun bir biçimde kullanmanız, 100MB'tan fazla veri tüketmenize neden olabilir.
Dakikadaki veri tüketimi: 2.1MB

Google Maps;
Yolunuzu Google Maps ile buluyorsanız, dakikada 3MB'tan fazla verinizi feda etmeniz gerekiyor.
Dakikadaki veri tüketimi: 3.1MB

YouTube;
Bir numaralı veri canavarının YouTube olması kimseyi şaşırtmamış olsa gerek. Normal bir YouTube videosu, testimizde dakikada 8MB tüketti. Veri planınız size GB'larca veri tüketim hakkı tanımıyorsa, YouTube'dan uzak durmalısınız.
Dakikadaki veri tüketimi: 7.9MB

mynet.com