Big Boss'a toplatma davası

Gazeteci Mustafa Hoş'un Big Boss kitabının yayımının durdurulması ve kitabın piyasadaki nüshalarının toplatılması için dava açıldı.
Daha önce Abluka ile AKP'nin medya üzerindeki etkisini ve “havuz medyası”nın temellerinin nasıl atıldığını ele alan gazeteci Mustafa Hoş'un Big Boss kitabı hakkında toplatılması istemiyle dava açıldı.Hoş, kitabının toplatılması için açılan davayı dün Twitter adresinden duyurdu.

Kitabın tanıtım bülteninde şu ifadelere yer veriliyor: “Bu kitaptaki karakterler, olaylar tamamen gerçektir. Gerçek bir yaşam öyküsüdür…

NeoTürkiye'de gerçek kor bir ateş gibidir. Gerçeğe dokunmaya hazır mısınız? Her sayfa çevrildiğinde karşınıza bir başka Tayyip Erdoğan çıkacak. 13 yıldır evde, sokakta, okulda, işte hep o var. Oysa, bilinmeyeni bilinenden daha çok. Tuhaf ilişkiler, esrarengiz olaylar, kriminolojik adamlar. Kimdir Recep Tayyip Erdoğan?

Gerçekten biliyor musunuz? Algı yerine gerçeğe dokunmak istiyor musunuz? Big Boss, ateşten korunmak için ateşten uzaklaşmıyor. Ateşin içine giriyor. Gerçek bir gazetecinin yapması gerektiği gibi… 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaşamöyküsü hiç böyle anlatılmadı. Big Boss, gerçeğe doğru atılmış yürekli bir adımdır. NeoTürkiye bir zehirdir. O zehrin panzehiri ise gerçeğe sahip çıkmak ve hafızadır.”

Radikal