Merhaba arkadaşlar;

Kurulumda "Site error: the file XXXX requires the ionCube.." hatası alıyorum.
Cevap:
Sisteminizde IONCUBE yüklü değil. IONCUBE neredeyse standart olarak bütün hosting sunucularında kurulu bulunmaktadır.

Eğer sunucu kendinizin ise Loader Download - PHP Encoder, protection, installer and performance tools from ionCube adresinden ilgili dosyaları sunucunuza kurmalısınız. Sunucu sizin değilse, hosting hizmet aldığınız firmadan IONCUBE yüklenmesiniz talep edebilirsiniz.

Kurulumu tamamladım ama "License Error: License not found" hatası alıyorum.
Cevap:
Kurulum sırasında geçerli bir lisans anahtarı kullanmadınız veya lisans anahtarınız aktif değil.

Son olarak Vizra'nın kurulu bulunduğu sunucunun dışarı çıkan 80.port lisans doğrulaması için açık olmalıdır. Bunu hosting hizmeti aldığınız firma ile kontrol ediniz.

Ayrıca yine lisans doğrulaması için, sunucunuzun panel.vizra.com adresini DNS olarak çözebiliyor olması gerekmektedir.

Sistemdeki oluşan saat farkı sorununu nasıl çözebilirim?
Cevap:
Eğer hosting firmanız ile aynı ülkede bulunmuyorsanız, sisteminizde saat farkı oluşabilir.

Bunu düzeltmek için config.php dosyasına aşağıdaki satırı ekleyebilirsiniz:

ini_set('date.timezone', 'Europe/Istanbul');

Desteklenen bütün TimeZone'ları PHP: Europe - Manual adresinde bulabilirsiniz.

SSL'i nasıl aktif edebilirim?
Cevap:

ACP de SSL kullanımı için config.php dosyasındaki USE_SSL_ACP değerini aşağıdaki şekilde güncelleyiniz:

define('USE_SSL_ACP','1');

Müşteri Portalında kullanım içinse:

define('USE_SSL_UCP','1');

Yönetim Paneli giriş şifremi unuttum, nasıl sıfırlayabilirim?
Cevap:

Yönetici şifreleri 256Bit şifreleme ile şifrelenmiştir, bu nedenle manuel olarak şifre değiştirmeniz çok zordur.

Yapabileceğiniz en kolay şey PhpMyAdmin üzerinden admins tablosundaki ilgili kaydın password hanesini boş olarak kaydetmek ve boş şifre ile sisteme giriş yaptıktan sonra şifrenizi panel üzerinden değiştirmektir.

Ana sayfada yayımlanan paketleri nasıl istediğimiz şekilde sıralayabiliriz?
Cevap:

Yönetim panelindeki Ayarlar > Servisler menüsünden, Servis detaylarının Genel bölümünde Vitrin sırası özelliiğini güncelleyerek sıralama yapabilirsiniz.

Sadece belli hizmetleri satın alan müşterilerin indirebileceği gizli dosyalar nedir?
Cevap:

Sadece belli ürünleri satın alan müşterilerinizin, belli dosyaları indirmelerini isteyebilirsiniz. Bu durumda Dosya Merkezinde yeni bir kategori oluşturup, Görünebilirlik seçeneğinden Gizli'yi seçin.

Daha sonra, hangi servise bu dosyaları indirebilme özelliği vermek istiyorsanız, Ayarlar -> Servisler bölümünden ilgili servisin Dosyalar sekmesine girerek, az önce oluşturduğunuz gizli dosya kategorisini işaretleyip, Güncelleyi tıklayın.

Artık, bu servisten aktif bir siparişi olan müşteriniz, müşteri panelindeki sipariş detaylarında bulunan Dosyalar sekmesinden, oluşturduğunuz dosyaları indirebilir.

Onlinenic Modülü Portu Nedir?
Cevap:

Host: Hosting Reseller, Domain Name Reseller, Business Email, Enterprise Instant Messenger, SSL - OnlineNIC Inc.
Port: 20001

PayPal ile yapılan ödemelerin otomatik olarak nasıl onaylanır?
Cevap:

PayPal ile yapılan ödemelerin otomatik olarak onaylanması ve hesap açılışlarının otomatik olarak gerçekleşebilmesi için:

Ayarlar > Modüller > PayPal Modül ayarlarından Otomatik Onay seçeneğinin işaretleyiniz.

Daha sonra Online üzerinden PayPal hesabınıza girerek IPN ayarınızı yapmanız gerekiyor.

Bunun için, hesabınıza login olduktan sonra, My Account > Profile > Selling Preferences menüsünden Instant Payment Notification Preferences bölümüne girin ve Edit Settings'i tıklayın.

Notification URL olarak https://vizranin_kurulu_oldugu_adres....php?mod=paypal
girin ve Receive IPN messages (Enabled) seçeneğini işaretledikten sonra Save'i tıklayın.

cPanel hesap açılışında "Sorry you must choose a plan" hatası alıyorum?
Cevap:

Bu hatanın giderilmesi için kullandığınız WHM Reseller hesabına aşağıdaki yetkilerin verilmesi gerekiyor:

Account Modification (warning: this will allow circumvention of account creation limits, give shell access unless explicitly disallowed, dedicated ips, etc)
Bandwidth Limiting Modification (Warning: This will allow circumvention of account package limits if you are not using resource limits)
Quota Modification (Warning: This will allow circumvention of account package limits if you are not using resource limits)

Eğer bu ayarı yapma imkanı yok ise, WHM panelinizde cPanel Paketleri oluşturup, Vizra ACP Servis ayarlarındaki cPanel Package Name kısmına bu plan adlarını girmeniz gerekmektedir.

Sistem Gereklilikleri Nelerdir?
Cevap:
- Internet Bağlantısı
- PHP 5.0+
- MySQL 4.1+
- CURL / CURL SSL
- IonCube
- Kurulum yaptığınız sunucunun dışarı çıkan 80.portu lisans doğrulaması için açık olmalıdır.