ASSASSIN'S CREED GOLDEN AGE'in Ne Olduğu Ortaya Çıktı

Assassin's Creed Golden Age'in gizemi çözüldü. Golden Age yeni bir oyun değil, Black Flag'in geliştirme aşamasındaki ismiymiş.

Dün internete düşen bir fotoğrafla birlikte yeni bir Assassin's Creed oyunu daha geliştiriliyor sanmıştık. Fotoğrafta iki kişi, büyük bir çalışma tablosu üzerinde çalışıyor gibi gözüküyor ve önlerindeki tabloda Assassin's Creed Golden Age yazıyordu.
Bu haberin yayılmasından kısa bir süre sonra ise Ubisoft'tan bir açıklama geldi. Açıklamada "Bir oyunu tüm dünyaya açıklamadan önce, yani geliştirme aşamasındayken onun için bir kod ad kullanırız. Golden Age de Black Flag'in kod adıydı, yeni bir oyun değil." denildi.


Bir yandan Unity'nin ve yeni oyun motorunun sorunları ile uğraşan, diğer yandan da Victory'yi hazırlayan Ubisoft'un üçüncü bir işle daha uğraşmaması bence daha iyi. Ne kadar kızsak da, hataları ile deliye dönsek de Assassin's Creed serisinin yine de kalbimizde özel bir yeri var. Umarım Ubisoft bunu tamamen kaybetmeden işleri yolu sokmanın bir yolunu bulabilir...


Emre ÖZDEMİR - IGN