Ahmet Fetgeri Aşeni (d. 1886, Yanık Köyü / Sapanca, Sakarya - ö. 1966, Gölcük), Çerkez spor adamı. Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün kurucularından.
Spora Mekteb-i Bahriye (Deniz Harp Okulu) öğrencisiyken başladı. Güreş ve aletli jimnastikle meşgul oldu. 1903'te arkadaşlarıyla birlikte Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün kurulmasına katıldı. Türk sporunun en başarılı yöneticilerinden biri olarak tanındı. 1923'te, Türk sporunun ilk örgütü Türkiye İdman Cemiyetleri İttifakı'nın kurucuları arasında yer aldı. 1923'te kurulan ilk Güreş Federasyonu'nun da başkanı oldu. 1924'te Atletizm Federasyonu başkanlığı görevine getirildiyse de bir yıl sonra tekrar Güreş Federasyonu başkanlığına döndü. 1937'ye kadar bu görevi sürdürdü. 1924 Paris, 1928 Amsterdam ve 1936 Berlin Olimpiyat Oyunları'na katılan Türk sporcu kafilelerine yönetici sıfatıyla katıldı. Kardeşi Mehmet Ali Fetgeri de mükemmel bir jimnastikçi ve halterci idi. Kızı Suat Fetgeri Tarı'yı da sporcu olarak yetiştirdi. Suat Hanım, Türkiye'nin ilk bayan eskrim şampiyonlarından biri olarak kendini gösterdi. 1936 Berlin Olimpiyat Oyunları'nda da Ahmet Fetgeri Aşeni yönetici, kızı Suat Fetgeri de eskrimci olarak Türkiye'yi temsil ettiler. Deniz albaylığından emekli olduktan sonra Gölcük'e yerleşerek ömrünün son yıllarını orada geçirdi.
9 Mayıs 1936’da Beşiktaş Jimnastik Kulübü, 19 Mayıs’ta kutladığı spor gününün her yıl “Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” olarak milletçe kutlanması önerisini Ahmet Fetgeri Bey tarafından Atatürk’e sundu ve kabul edildi.[1] İstanbul'un Fulya semtinde adını taşıyan spor salonu 2000'li yılların ortalarına kadar varlığını devam ettirdi.