Bugün Bizzat DragonByte resmi sitesindeki DBSEO eklentisinin güncel versiyonunu indirip kurdu. Ancak aşağıdaki hata kodları ile karşılaştık. Gerçekten can sıkıcı bir durumdu. Hem sitenin en üst tarafında hata kodlarını çıkması çirkin bir görüntü arzediyordu hem de FTP kullanıcı adı ile oluşan kök dizini açığa çıkarıyordu. Bir iki deneme yanılma ile sorunu hallettik şükür.

scription">Kod:
Warning: preg_match() [function.preg-match]: Compilation failed: missing terminating ] for character class at offset 102 in /public_html/dbtech/dbseo/includes/url/check.php on line 179
Warning: preg_match() [function.preg-match]: Compilation failed: missing terminating ] for character class at offset 102 in /public_html/dbtech/dbseo/includes/url/check.php on line 179
Arada deneyip de kalıcı çözüm getirmeyen aşamaları es geçiyorum. Bu hataya neden olan durumun, DBSEO URL Geçmişini tutan veritabanı tablosunun şişmiş olduğunu gördüm. Bu tabloyu temizleyerek sorunu hallettim. İster PhpMyAdmin'den boşaltın isterseniz aşağıdaki sorguyu Admin Panel'de Veritabanı Sorgulama'dan çalıştırın:

description">Kod:
truncate table dbtech_dbseo_urlhistory
Bu sorguyu çalıştırınca sorun tamamen çözüldü. Karşınıza çıkarsa bu yolla siz de çözebilirsiniz.