12 ülkeyi devirip Avrupa şampiyonu oldu

İspanya’da yapılan Avrupa Kulüplerarası Kros Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden Darıca Belediyesi Spor Kulübü 12 ülkeyi geride bırakarak şampiyonluk ipini göğüsledi.

Genç Erkekler kategorisinde yarışan Darıca Belediyesi sporcuları 19 puanla birinci olarak şampiyonluk kürsüsüne çıkarken ferdi sıralamada da milli atlet Ramazan Karagöz rakiplerini geçerek altın madalyayı ülkemize kazandırdı.

Darıca’nın ardından bu kategoride ülkemizi temsil eden bir diğer ekibimiz ise Fenerbahçe ikincilik kürsüsüne çıkarken üçüncü ise İtalya temsilcisi La Fratellenza takımı oldu. Yarışlarda Darıca Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü sporcularından Ramazan Karagöz birinci, Fenerbahçeli atlet Onur Aras ikinci, yine Darıca kulübünden Ömer Tuncer de üçüncü olarak madalya kazandılar.

ŞÜKRÜ KARABACAK’TAN TAKTİK VE ALTIN DOPİNGİ
İspanya’da yapılan Avrupa’nın gelecek vadeden elit sporcularının ter döktüğü şampiyonada Darıca Belediye Başkanı aynı zamanda atletizimde bir zamanlar rekorları alt üst eden Şükrü Karabacak faktörü ortaya çıktı.

Darıca takımı Avrupa Kulüplerarası Kros Şampiyonası’na başkanından birim müdürlerine kadar tam kadro İspanya çıkarması yapmış ve milli atletler ile eski atlet ve şuan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak tek tek ilgilenmiş hatta sporculara ince taktikten masajlarına varana kadar ilgilenmiş… Bu ilgi karşısında Darıcalı genç milli atletlerin başarısı kaçınılmaz olmuş… Darıca Belediye Başkanı aynı zamanda sporculara kesenin ağzını açarak şampiyonluk primini kese kese altın olarak duyurmuş.

ŞAMPİYON DARICA’YA MUHTEŞEM KARŞILAMA
Ülkemizi İspanya’da yapılan Avrupa Kulüplerarası Kros Şampiyonası’nda takım halinde şampiyon olarak Türk bayrağını göndere çeken Darıca Belediyesi Eğitim ve Spor kafilesinin yurda dönüşü ise muhteşem bir karşılama ile gerçekleşti. Havaalanında çiçekler ve yoğun tezahüratlarla karşılanan Darıca atletizim kafilesi için Darıca’da da davul zurna ve meşalelerle havai fişekler ile karşılandı.

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, “Sporcularım atletizimde ekol olan Portekiz ve İspanya takımlarını geride bıraktı. Avrupa fatihi gençlerimiz ile gurur duyuyorum. Bu başarılarını daha da artırmak ve olimpiyatlar dahil olmak üzere nice şampiyonluklar kazanmalarını diliyorum. Darıca ilçesi ufak bir ilçe olmasına rağmen Türkiye’de sporun merkezi olacağız” diye konuştu.

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak aynı zamanda yarışmada sporcularına altın sözü verdiğini bu konuda da Belediye Meclisi’nde karar alacaklarını her bir sporcuya 15’er cumhuriyet altını ve toplamda 120 altın ödül vereceklerinin müjdesini de verdiğini açıkladı.

Ntvspor