Başkanların söz düellosu

Duygun Yarsuvat, “Kaçtı gitti” diyerek eleştirdiği Ünal Aysal'ın Mevlana'dan alıntı yaparak verdiği cevap üzerine, FANATİK'e özel bir açıklamada bulundu.

Sarı-Kırmızılı kulübün son iki başkanı arasında alışık olunmadık bir söz düellosu yaşanıyor. Mevcut başkan Duygun Yarsuvat, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Ünal Aysal için “Galatasaray boşluktaydı. Bir başkan istifa etmiş, kaçmıştı. Bunu Galatasaray’a yakıştıramadığım için bu görevi üstlendim. Çilekler, şeftaliler, üzümler geldi gitti, kulüp zarara uğratıldı” gibi ifadeler kullanmıştı. Aysal da bunun üzerine, Mevlana’dan alıntı yaparak, “Suskunluğum asaletimdendir, Her lafa verilecek bir cevabım var. Lakin, bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye” sözleriyle bir anlamda Yarsuvat’a “Adam değil” yakıştırması yapmıştı. Konuyla ilgili olarak Başkan Yarsuvat’a ulaştık. FANATİK’e özel açıklamalarda bulunan Sarı-Kırmızılı kulübün patronu, şunları dile getirdi:

‘Böyle laflarlarla konuşmamalı’

“Ben sessizliğimi korumayı tercih ediyor ve daha uygun buluyorum. Galatasaray’da başkanlık yapmış ve yapan kişilerin bu tür laflarla konuşmamaları gerek. Biz önceden belirlediğimiz süremiz boyunca Galatasaray’ı en iyi şekilde yönetmek için elimizden geleni yapacağız, başka da düşüncemiz yok. Enerjimizi cevap vermek için değil, çalışmak için harcamayı tercih ediyoruz.”

Hiç boş vakti yok

Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat, göreve geldiği günden beri sürekli hareket halinde. Kulübü borç batağından kurtarmak ve seçimlere kadar daha iyi hale getirmek için elinden geleni yapan Sarı-Kırmızılılar’ın 1 numarası, bugün de bir sponsorluk anlaşması çerçevesinde çeşitli girişimlerde bulunacak. Basın mensupları da Duygun Yarsuvat’ı bu sponsorluk ziyaretinde yakından takip ederek mali tablodaki son durumu öğrenmeye çalışacak.

Fanatik