Merhaba arkadaşlar. Konular arasında gezerken gözüme çarptı.Sistem çok basit. Yapmanız gereken ilk şey yeni bir sayfa oluşturmak. Başlığa AdBlock tespit edildi! yazabilirsiniz. İçerik olarak da ben 'Sitemizin geliri reklamlardan gelmektedir. Lütfen AdBlock'u kapatın. Teşekkür ederiz.' yazdım (alttaki kodla alakası yok, normal wordpress sayfa ekle'den yapacaksınız bunu). Sonra bu sayfanın linkini aşağıdaki kodda YONLENDIRILECEK-ADRES yazan yere yapıştırın.


scription">PHP- Kodu:
<script src="//ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/2.0.0/jquery.min.js"></script><script type="text/javascript">    
function BlockerBanner() {    if ($('.reklam_alani').height() == 0){        //alert('Sitemizin geliri reklamlardan gelmektedir. Lütfen AdBlock'u kapatın.');        window.location.replace("YONLENDIRILECEK-ADRES");    }}$(BlockerBanner);</script> 

Bu kodu header.php ve single.php dosyanıza ekleyin. Sonra bütün sayfalarda görünen reklamınızın (1 tane reklama ekleyin, örneğin header'de olan ve bütün sayfalarda görünen bir reklam olabilir, ama 2 tane reklama eklemeyin, gereksiz yere sayfayı 2 kere yeniler) başına <div class="reklam_alani"> kodunu, sonuna da </div> kodunu ekleyin. Yani <div class="reklam_alani">adsense kodu</div> olacak.


description">PHP- Kodu:
<div class="reklam_alani">...</div

Bunu tek bir reklama yapmanız yeterlidir. Mesela header'e ekleyin ama sidebar'a eklemeyin. Ama eklediğiniz reklamın bütün sayfalarda olması gerek, buna dikkat edin. Sonra her şey hazır olacak.


Siteye AdBlock ile giren kişi sitenize erişim sağlayamayacak, girdiği gibi YONLENDIRILECEK-ADRES linkine yönlendirilecek. Makalenize tıklamak istese, oraya da gitmeyecek. Sonuç olarak size para kazandıran kişi sitenizde bulunacak, boş kişiler girip çıkmayacak. Bu yüzden sitenizden gitse bile bir kaybınız olmayacak, çünkü o kişi sitenizde olsaydı bile size bir yardımı dokunmayacaktı.