ASUS'un 6 Ocak'ta tanıttığı yeni ZenFone üst sınıf akıllı telefon serisi, 4 inç ile 6 inç arasında değişen ekran boyutları ve çarpıcı renk seçenekleriyle herkes için uygun bir akıllı telefon seçeneği sunuyor. Ayrıca ZenFone, ASUS akıllı cihazlara özgü yeni kullanıcı arayüzü ZenUI ile geliyor. Basitleştirilmiş ikonlar ve menüler, cihazın rengiyle uyumlu harika temalar ve kullanıcıların hayatını kolaylaştıran akıllı "Sırada Ne Var" özelliği ile ZenUI, üstün işlevselliği kolay kullanımlı arayüz ile birleştiriyor.

ZenFone 4 " Hareketli bir yaşam tarzı için ince, hafif ve güçlü

ZenFone 4, geniş 4 inç büyüklüğündeki ekranı, Quad-Thread Hyper-Threading teknolojisine sahip güçlü 1.2 GHz Intel® Atom Z2520 işlemcisi ile mükemmel bir işlem gücü sunuyor.

ZenFone 4, 5.0 MP çözünürlükte olan arka kamerası dahil toplamda iki kamerasıyla gündelik fotoğraflarınız için harika sonuçlar sunuyor. İnce, şık ve sadece 115 gramlık tasarımını beş çarpıcı renk seçeneğiyle birleştiren ZenFone 4, mobil yaşam tarzına tam uyumlu bir akıllı telefon arayan gençler için harika bir seçim olarak öne çıkıyor.

ZenFone 5 " Geniş HD ekran ve yüksek mobiliteye sahip tasarım

ZenFone 5, 1280 x 720 piksel HD çözünürlüğe sahip 5 inçlik geniş IPS ekrana ve en ince bölgesinde sadece 5.5 mm kalınlığa ulaşan çarpıcı tasarıma sahip.

ASUS?a özgü PenTouch ve GloveTouch teknolojileri sayesinde ZenFone 5, artırılmış ekran hassasiyeti sunuyor büyük sorunların önüne geçmeyi hedefliyor. Sunulan yenilikçi teknolojilerle akıllı telefonunuzu herhangi bir kalemle veya eldiven kullanırken bile kontrol edebilirsiniz.

ZenFone 5, hızlı ve düşük enerji tüketimli 2.0 GHz hızındaki Intel Atom Z2580 işlemci ve 8 MP'lik, görüntü sabitleme teknolojisine sahip PixelMaster kamerayla sunuluyor. ZenFone 5, arka aydınlatmalı (BSI) sensör ve yüksek ışık geçirgenliğine sahip f/2.0 lens sayesinde kamerasıyla öne çıkmaya çalışan birçok modeli geride bırakan bir dijital kamera performansı sunarken, kendi portrelerinizi çekmeniz için 2.0 MP?lik keskin bir ön kameraya da sahip. ZenFone 5, Kömür Siyahı, İnci Beyazı, Kiraz Kırmızısı ve Şampanya Sarısı olmak üzere dört farklı renk seçeneğiyle sunuluyor.

ZenFone 6 " Harika 6 inç HD ekranda üretkenlik ve eğlencenin birleşimi

ZenFone 6, kullanıcılara detaylı görüntüler sunan 6 inçlik bir HD ekrana sahip. ZenFone 5'te olduğu gibi desteklediği GloveTouch ve PenTouch teknolojileri sayesinde herhangi bir kalemle veya eldivenle de kullanılabilen ZenFone 6, gücünü 2.0 GHz hızda çalışan Intel Atom Z2580 işlemciden alıyor. 6 inçlik geniş ekranın ASUS SonicMaster ses teknolojisi ile desteklendiği ZenFone 6, kulaklıkla film izlerken veya oyun oynarken çok daha çarpıcı bir deneyim sunan sanal çevresel ses teknolojisini de destekliyor.

ASUS'a özgü PixelMaster teknolojisiyle desteklenen 13.0 MP'lik ana kamera ve yüksek çözünürlüklü kendi portreleriniz ve video görüşmeler için 2.0 MP'lik ön kameranın da bulunduğu ZenFone 6, Kömür Siyahı, İnci Beyazı, Kiraz Kırmızısı ve Şampanya Sarısı olmak üzere dört farklı renk seçeneğiyle sunuluyor.

Android için ücretsiz mesajlaşma ve gelişmiş ASUS uygulamaları: ZenUI

ZenFone 4, 5 ve 6 modellerinin tümü ASUS'un yeni kullanıcı arayüzü ZenUI ile geliyor. ASUS cihazlara özel olarak geliştirilen ZenUI, ZenFone modellerinin sunduğu üstün işlevselliği kolay kullanımlı bir hale getirerek kullanıcılara yepyeni bir deneyim sunuyor.

ZenUI ayrıca Omlet Open Messaging Platform tarafından geliştirilen ücretsiz mesajlaşma uygulaması Omlet Chat'i de destekliyor. Yeni nesil mesajlaşma aracı Omlet Chat ile kullanıcılar diledikleri içerikleri kolayca paylaşabiliyor, SMS ve MMS gibi ekstra ücretlendirmeye tabi tutulan kullanımlar ise tarih oluyor.

ASUS ayrıca tüm ZenFone modelleri için özel olarak geliştirilmiş Android uygulamaları ile kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor. Örneğin ASUS tarafından geliştirilen e-posta uygulaması, görüşmeleri gruplayarak kolay organize edilmelerini sağlarken web tarayıcı Akıllı Okuyucu Modu ile arka plan tonunu gözleri en az yoracak şekilde otomatik olarak ayarlıyor. Galeri uygulaması ise gelişmiş online senkronizasyon imkanı sunuyor.Kaynak: https://webinyo.com/asusun-zenfone-ai...#ixzz2qZAPzdOK


Kaynak