Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Blog Başlıkları
    5

Standart YouTube, Televizyonun katili olabilir mi?

YouTube, Televizyonun katili olabilir mi?

Bundan birkaç yıl öncesine kadar mesela Leyla ile Mecnun‘u izliyordum fakat onu bile artık belli bir süre sonra televizyondan izlemeyi bırakmıştım. Nitekim, televizyon ile aslında yayınlanan programlardan daha çok reklamları izlediğimi hissediyorum. Tabii bu işleri bilen biri olarak bu reklamlar sayesinde o yapımları izlediğimizin farkındayım fakat neden reklamlar çok daha izlenebilir değil?Bundan çok uzun yıllar önce, oturup televizyonda gerçekten bir şeyler izlediğim zamanlar olmuştu. Fakat şimdi televizyon izlemek nedense bana hiç cazip gelmiyor. Yani para verseler izlenesi bir alet değil, sanki küçüklüğümüzde Pokemon‘u, Digimon‘u ve en önemlisi Hayalet avcılarını bekleyen o adam ben değilim. Zaten benim öyle oturup da televizyondan izlediğim de pek dizi/program yoktur olanları da yerli yapımlar değil zaten.

Bir kere reklam dediğin şeyi insanların gözüne zorla “aha lan bak biz reklam yaptık” gibi sokarsan zaten kullanıcılar o reklamı izlemekten pek zevk almayacaklar. Diğer bir konu ise reklamların gerçekten yaratıcı olmamış olması. Bizim medyamızda eskiden çok daha yaratıcı ve izlenebilir reklamlar olurdu.“Ahhh ahh nerede şimdi o eski reklamlar”

YouTube bu konuda mesela çok güzel bir tutum sergiliyor. Bana reklamın sadece 5 saniyesini izletiyor. Fakat çoğu zaman dikkatimi çeken bir reklamı gerçekten oturup izlediğimi hatırlıyorum, televiyon da eğer bir yapım esnasında gerçekten tutup da 10 – 20 saniyelik bir reklamı 15’er dakikalık aralarla izletse izleyebilirdim. (İbnelik olsun diye o aralarda balkona çıkmam da muhtemeldir.)

Bu sefer de tabii ne zaman tuvalete gideceğiz sendromu başlıyor ama olsun. Geçenlerde fark ettiğim bir şey var ki artık yeni nesil gerçekten baya Youtube’laşıyor. Çünkü Televizyon’da yayın akışı uzmanlar tarafından hazırlanırken YouTube’da biz bir anda yayın yönetmeni oluyoruz. Eğer benim ilgim motosikletlere ise ben motosiklet ile ilgili bir kanalı takip ediyorum daha sonra da farklı bir ilgi alanım ile ilgili bir kanalı takip ediyorum. Böylece bana diretilenleri izlemek değil, kendi izlemek istediklerimi izlemiş oluyorum.

Ardından etrafıma baktığımda bu durumun yalnızca bende böyle olmadığını fark ettim. Artık gerçekten birçok internet kullanıcısı YouTube üzerinden yayınları ve hatta TV dizilerinin sansürsüz versiyonlarını izliyor. E, şimdi bu kadar avantaj ve özgürlük varken neden YouTube değil de televizyon izleyeyim ki?

Aha da buraya yazıyorum, bundan yıllar sonra demişti dersiniz muhtemelen yakın zaman içerisinde YouTube artık televizyonun katili olacak. İyi ki varsın YouTube!

Ayrıca YouTube’da anten ile oynamama çatıya çıkıp LNB değiştirmeme de gerek yok.

https://***********.com.tr/youtube-t...li-olabilir-mi

Olması muhtemeldir çünki herkes kendi istediği şeyleri seyrediyor.

Bence ikisi farklı amaçlarla piyasada

gelecek öyle görünüyor

Merhaba, bencede oyle gozukuyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)