Fenerbahçe Başkanı Yıldırım: Türkiye'yi Karanlık Günler Bekliyor

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım bazı yöneticilerle birlikte Edirne Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda düzenlenen 'Hedef 1 Milyon üye' projesinin tanıtım toplantısına katıldı. Edirne Belediye Başkanı CHP'li Recep Gürkan ve çok sayıda taraftarında katıldığı gecede bayan basketbol takımı oyunları da yer aldı. 3 Temmuz sürecine değinen Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, "1 milyon üye deyince herkes bir garip geliyor. Neden 1 milyon üye diye? 3 Temmuz'da yaşadığımız olaydan beri bizi, bugün 1 milyon üyeyle 2008'lerdeki düşüncemizin doğru olduğunu gösteriyor.

"BİZLER CUMHURİYETÇİYİZ, ATATÜRKÇÜYÜZ VE LAİKİZ"

Hep son zamanlarda şunu söylüyoruz: Son kale Fenerbahçe. Çünkü Türkiye'de son yıllarda memleket elden gidiyor, tapeler hikaye dediğim zaman, 14 Şubat 2012 idi. O zamana kadar Türkiye'nin nereye gittiği yönünde kimse bir beyanda bulundu. Ama Türkiye bir karanlığa doğru gidiyordu. Bu karanlıkta devletin rejimiyle oynamak üzere devletin içindeki kavgalardı. Bugün Türkiye çok büyük bir badire atlattı. Eğer aydınlığa çıkamazsak, kimse söyleyemiyor ben söyleyeyim yine. Türkiye'yi karanlık günler bekliyor. Bugün tek kavga olmalıydı. Türkiye Cumhuriyeti'nin kavgası. Bunun içinde kimsenin kavgası olamaz. Mustafa Kemal Atatürk'ün cumhuriyetinde böyle bir şey olamaz, olmamalı da. Bizler Fenerbahçeliler olarak, bizler Cumhuriyetçiyiz, Atatürkçüyüz, ve laikiz. Bu 3 temel üzerine kurulacak her türlü olayı destekleriz. Bunun dışında olacak her türlü olaya da karşı çıkarız" dedi.

"BİR DÖNEM DAHA BAŞKANIM"

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığı'nı bir dönem sonra bırakacağını açıklayarak sözlerini söyle sürdürdü: " İlk defa Fenerbahçe kendi taraftarına dayanmış bir şekilde seçimlerini yapacak bu seçimlerde kendini idare edecek olan insanları seçecektir. Bunun yanında da ekonomik olarak güçlenerek Fenerbahçe'nin borçları sıfırlanacaktır. Bugün sıkıntılarını çekmiş olduğumuz amatör şubedeki gelişimi daha da ileri götüreceğiz. Bunun için her yeri geziyoruz ve her yerde söylüyoruz. Edirne'ye daha sık geleceğiz ve sporcularımızı getireceğiz. Tek isteğimiz Edirne'de Fenerbahçe'ye gönül verenlerin açmış olduğumuz projelere sizlerin üye olmasıdır. Sahip çıkmanızı bekliyoruz. Bundan birkaç gün önce bir toplantıda da söyledim. Artık ben bir dönem daha başkanlık yapacağım ondan sonra yapmayacağım. Bu kulübe sahip çıkın. Bu son kaleyi kimseye teslim etmeyin. Kulübünüze muhakkak üye olun."

EDİRNE BELEDİYE BAŞKANI: DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Edirne Belediye Başkanı CHP'li Recep Gürkan, Fenerbahçeli olduğunu ifade ederek, kentte planlanan spor tesisi için her türlü desteği vereceğini söyledi. Gürkan, " Ben CHP'li olduğum için Atatürkçü değilim, Fenerbahçeli olduğum içinde Atatürkçü değilim. Ben Atatürkçüyüm, CHP'li ve Fenerbahçeliyim. Fenerbahçe Edirne'ye bir tesis kazandırmak istiyor. Bizde Edirne Belediyesi ve halkı olarak tabii ki bu güzide kulübümüze destek veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz" dedi.

Yeni üye kabulünün yapıldığı gece, tanıtımların ve konuşmların ardından sona erdi. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Edirne Belediye Başkanı CHP'li Recep Gürkan'a üzerine 'Recep Gürkan' yazılı 22 numaralı Fenerbahçe forması hediye derken, Gürkan ise karşılığında Edirnekari tablosu hediye etti.