Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1
  Üyelik tarihi
  03.Ekim.2014
  Mesajlar
  3,098
  Aldığı Teşekkür
  55
  Ticaret Puanı
  0

  Standart 4 Eski Bakanın Yüce Divan'da Yargılanma Taleplerine Ret

  4 eski bakanın Yüce Divan'a sevkine ret

  Bu konuyu, eksik bilgilendirme yapmamak adına ilkönce komisyon kararına ilişkin haberle başlatıyoruz. 5 Ocak'ta gelen ilk haber:

  Meclis Soruşturma Komisyonu 4 eski bakanın Yüce Divan'da yargılanmasını reddetti. Yüce Divan talebi 5'e karşı 9 oyla reddedildi. Komisyon raporunu 9 Ocak'a kadar Meclis Başkanlığı'na sunacak ve son sözü Meclis Genel Kurulu söyleyecek. Muhalefet dört eski bakanın Yüce Divan'a sevki için Meclis Genel Kurulu'nda önerge verecek.  Meclis Soruşturma Komisyonu eski bakanlar Muammer Güler, Zafer Çağlayan, Erdoğan Bayraktar ve Egemen Bağış'ın yolsuzluk iddiaları nedeniyle Yüce Divan'a gönderilmeleri talebini reddetti. Komisyon'un AK Partili 9 üyesi ret oyu verirken, muhalefetten 5 üye ise Yüce Divan'a sevk yönünde oy kullandı. Komisyon Başkanı Hakkı Köylü "Her iddia her isim tartışıldı. Herkes her isimle ilgili görüşlerini söyledi ve oyunu belirledi. Dördünü ayrı ayrı değerlendirerek oy kullanıldı. Komisyondaki oylama açık yapıldı. Genel kuruldaki oylama gizli olacak. Her üye görüşlerini söyledi. Bundan sonra biz komisyon raporunu 9 Ocak'a kadar Meclis Başkanlığı'na sunacağız. Başkanlık da Meclis Genel Kurulu'na verecek ve 10 gün içinde oylama yapılacak" dedi.


  KOMİSYON BAŞKANI: ÇİFT TARAFLI HAVAN ATIŞI YAPILDI

  Köylü, "Baskı hissettiniz mi?" sorusuna, "Ne baskısı, herkes serbest. Ben sadece şunu söyledim: Çift taraflı havan atışı yapıldı, bize sirayet etmedi" diye cevap verdi.

  AYIN 19'UNA KADAR GENEL KURUL'DA ELE ALINACAK
  Rapor Meclis Başkanlığı tarafından bastırılıp dağıtılacak ve ardından da Genel Kurul gündemine gelecek. Meclis İçtüzüğü komisyon raporunun Meclis Başkanlığı’na verildiği tarihten itibaren 10 gün içinde bastırılıp dağıtılmasını öngörüyor.

  Rapor dağıtıldıktan sonraki 10 gün içinde de Genel Kurul’da ele alınacak. Muhalefet, eski bakanların Yüce Divan’a sevki yönünde önerge verecek. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay Genel Kurul’da bu yönde bir önerge vereceklerini açıkladı. Genel Kurul’daki oylama ise gizli yapılacak.


  GENEL KURUL'DA SÖZ HAKKI AKP 'DE

  Meclis İçtüzüğüne göre Meclis Soruşturması ile ilgili siyasi partiler grup kararı alamıyor. Ancak Meclis Soruşturma Komisyonu’ndan çıkan kararın AK Parti ’nin genel tavrı konusunda belirleyici olması bekleniyor. AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli Trabzon’da yaptığı açıklamada dört eski bakan hakkında Genel Kurul’da yapılacak oylamada komisyon kararına uyacağını söyledi.

  Radikal

 2. #2
  Üyelik tarihi
  03.Ekim.2014
  Mesajlar
  3,098
  Aldığı Teşekkür
  55
  Ticaret Puanı
  0

  Standart Bakan Müezzinoğlu: Yüce Divan'a güvenmiyoruz, yolsuzlukları kendimiz temizleriz

  Bakan Müezzinoğlu: Yüce Divan'a güvenmiyoruz, yolsuzlukları kendimiz temizleriz

  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yolsuzlukla suçlanan eski bakanlarla ilgili meclis oylamasında AK Parti'nin nasıl davranacağı konusunda önemli ipuçları verdi. Müezzinoğlu, Anayasa Mahkemesi'nin 'art niyetli' olduğunu öne sürerek, "Bana kast edene kendimi teslim etmem" dedi.  TBMM’de AK Partili 4 eski bakan hakkındaki yolsuzluk iddialarını araştırmak üzere kurulan komisyon, bu 4 bakanın Yüce Divan’da yargılanması talebine karşı kararını yarın verecek. Komisyonun kararı ne olursa olsun, Yüce Divan talebi bir de Meclis Genel Kurulu’nda oylanacak. Ancak meclis ve siyaset kulisleri günlerdir yarınki oylamayı konuşuyor. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da bu noktadaki tartışmalara değinerek, “ AK Parti kendi değerleriyle çürüğünü yine kendisi temizleyecektir” dedi.

  Habertürk gazetesinden Kübra Par’a konuşan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Anayasa Mahkemesi’nin kendilerine tuzak kuran sistemin ana unsuru olduğunu öne sürerek, “Şimdi bize düşen, çürük dişin dolgusunu yapmak ya da çekmek. AK Parti kendi değerleriyle çürüğünü yine kendisi temizleyecektir. Ama ben bana kastedene tekrar kendimi teslim etmem” dedi.

  Müezzinoğlu’nun Kübra Par’ın bu konudaki sorularına verdiği yanıtlar şöyle:

  Meclis Soruşturma Komisyonu 5 Ocak’ta karar verecek. Partide bu konuda farklı görüşler olduğunu biliyoruz. Siz vicdanen ve siyaseten nasıl bakıyorsunuz?
  AK Parti, doğruları merkeze alan ve yanlışlara tavrı olan bir parti. Aksi takdirde bu günlere gelemezdi. Ama bu demek değildir ki AK Parti içinde hiç kimse yanlış yapmaz, yapmadı. İl başkanlığı yaptığım dönemde, yanlış yapma niyetiyle gelenlere müdahale ettik, kapının önüne koyduk. AK Parti zaten bunu merkezdeki felsefesiyle yapıyor.

  Ama bu seferki daha zor bir sınav…
  Tabii bunlar kolay sınavlar değil. 12 yıllık iktidarın belediyeleri var, bakanlıkları var, her yıl milyarlarca lirayı harcayan ihale yapan binlerce insan var. Bu binlerce insanın hepsi çok iyi, çok ideal dersem kendimi kandırmış olurum. Önemli olan sistemin kendi kendini denetlemesi, yanlış yapanı kapının önüne koyabilmesi veya hukuka teslim edebilmesi. Şimdi bir operasyon var. Bu operasyon birilerinin yolsuzluk yapmasına karşı olsa bunun arkasında kapı gibi dururum ama şu örneği veriyorum. Ben hekimimim. Ağzımda 32 diş var. 32 dişten biri ikisi çürük olabilir. Diş hekiminin görevi kurtarıyorsa dolgu yapmaktır, kurtarmıyorsa çekmektir. Ama diş hekimi dişimi değil beynimi uyuşturmak, kalbimi durdurmak beni yok etmek istiyorsa o diş hekimliği yapmıyor demektir. Bu operasyon da böyle bir şey. Bir tarafta istihbarat, bir tarafta Emniyet, bir tarafta yargı… Dert AK Parti’nin çürük dişi meselesi değil, AK Parti’yi ve milli iradeyi yok etme… Şimdi bize düşen, çürük dişin dolgusunu yapmak ya da çekmek. Keşke bunu sistem yapsa ama ne yazık ki Türkiye ’de bunun medeni hukuksal altyapısı kurulamadığı için sıkıntı çekiyoruz.

  17 Aralık’ın üzerinden 1 yıl geçti, bahsettiğiniz tehdit algısı ortadan kalktı. Şu anda AK Parti kendi değerleriyle yüzleşmiyor mu?
  Evet, AK Parti kendi değerleriyle çürüğünü yine kendisi temizleyecektir. Bundan kimsenin tereddüdü olmasın. Ama art niyetli olan bir sisteme kendisini teslim etmeyecektir.

  Muallâk konuşuyorsunuz…
  Hayır, net. Ben bana kastedene tekrar kendimi teslim etmem!

  Bundan “Yüce Divan’a göndermeyeceğiz ama o arkadaşlarımızla kendi içimizde hesaplaşacağız” dediğinizi mi anlamalıyım?
  Yalnız o arkadaşlarla sınırlı da olmayabilir. Dünya kadar belediyemiz var.

  AK Parti yolsuzluklar konusunda bir iç hesaplaşmaya mı gidecek yani?
  AK Parti, kendi içindeki sistemi daha net görecek ve buna fırsat vermeden kendi kendini temizleyen sistemi kurmalı. AK Parti Genel Merkezi de yönetim anlayışı da bu olaylardan çok boyutlu dersler çıkarır ve gereğini yapar ama birilerinin millete kurduğu tuzağı AK Parti üzerinden uygulamasına da müsaade etmeyiz.

  “Bana tuzak kuran sisteme kendimi teslim etmem” diyorsunuz ama eğer Yüce Divan’a gönderilmezlerse, kamuoyu vicdanı nasıl rahatlayacak?
  Toplum vicdanı, Yüce Divan vicdanından çok daha değerli. Yüce Divan’da aklananların toplum vicdanında aklanmadığı ya da Yüce Divan’a gitmeyip toplum vicdanında temiz kaldığı örnekleri biliyorum. Bu anlamda toplum vicdanını rahat ettirecek şekilde gereğini yaparız. Ama geçtiğimiz 50 yılda onlarca kez topluma bedel ödeten bir yapıya da teslim olmayız.

  Yüce Divan’ı size tuzak kuran sistemin bir parçası olarak mı görüyorsunuz?
  Ana unsuru olarak görüyorum. Yüzde 47 oy almış bir parti olarak Anayasa Mahkemesi’nden 2008’de bir oyla kurtulduk. Kurtulan AK Parti değildi, milletin yüzde 47 oyla sorumluluk verdiği bir siyasi partiydi. Ve bir oyla kurtuldu… Tam da kurtulmadı, maddi ceza yedi. Kamu vicdanı bunu Yüce Divan olarak görebilir mi? Kamuoyu bunu Yüce Divan’ın doğru kararı olarak algıladı mı? Öyle algılasaydı yüzde 50 oy verir miydi? Millet iradesine tuzakların farklı adresleridir bunlar.

  Kısacası “AK Parti anayasa Mahkemesi’ne güvenmiyor” diyebilir miyiz?
  Neticede bu tuzakları AK Parti olarak biz çok yaşadık. Sütten ağzımız yandı, yoğurdu üfleyerek yiyoruz. Birileri bunu yadırgayabilir ama bizim millet adına canımız yandı. Daha önce de bedelleri hep millet ödedi. Bu ülke 1960’lardaki dinamiklerini devam ettirebilseydi bugün 2023’ü farklı planlarla hedeflerdik. 28 Şubat post modern darbesinde hâkimleri ve savcıları bir salona dizdiler. O yüce mahkeme de gitti onların karşısında alkış tuttu. Nerede milli irade? Nerede sandık? Dolayısıyla biz artık milletten ve Allah’tan başka kimseden korkmuyoruz.

  SÖYLEŞİNİN TAMAMI

 3. #3
  Üyelik tarihi
  03.Ekim.2014
  Mesajlar
  3,098
  Aldığı Teşekkür
  55
  Ticaret Puanı
  0

  Standart Hükümetin güvenmediği 'yüksek' yargıçlar AKP döneminde atanmış

  Hükümetin güvenmediği 'yüksek' yargıçlar AKP döneminde atanmış

  TBMM Soruşturma Komisyonu'nun onay vermesi halinde 4 eski bakanı Yüce Divan sıfatıyla yargılayacak Anayasa Mahkemesi üyelerinin çoğu AKP döneminde atanmış. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Anayasa Mahkemesi'ne güvenmediğini açıklamış, AKP'ye yakın çevreler de Yüce Divan'ı 'darbe'nin son halkası olarak tanımlamıştı.  Türkiye , dört eski bakan hakkında TBMM'de kurulan Soruşturma Komisyonu'na kilitlendi. Komisyon, bugün saat 14.00'de eski bakanlar Egemen Bağış, Muammer Güler, Erdoğan Bayraktar ve Zafer Çağlayan'ın, "rüşvet, irtikap ve görevi kötüye kullanma" suçlamalarına ilişkin son kararını verecek. Komisyondan evet kararı çıkarsa eski bakanları Yüce Divan sıfatıyla Anayasa Mahkemesi tarafından yargılanacak.

  HÜKÜMET ÇEVRELERİ GÜVENMİYORUZ DİYOR AMA.. Son dönemde aldığı kritik kararlarla hükümet çevrelerinin tepkisini çeken önce Twitter yasağını ortadan kaldıran sonra Adalet Bakanına süper yetkiler veren HSYK düzenlemesini kısmi olarak iptal eden ve eğer komisyondan evet kararı çıkarsa Yüce Divan sıfatıyla eski bakanları yargılayacak Anayasa Mahkemesi'nin üye yapısı oldukça dikkat çekici. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun "Güvenmiyoruz" dediği Anayasa Mahkemesi üyelerinin çoğunluğunu 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül atamış.

  17 ÜYENİN 10'UNU GÜL ATADI
  Gül'ün atadığı 10 üye şu anda AYM'de görev yapıyor. Yüksek mahkemede görev yapan 4 üye ise bir önceki Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından seçilmişti. 2 üye TBMM tarafından atanırken Başkan Haşim Kılıç, Turgut Özal tarafından yüksek mahkemeye atanmıştı.

  HANGİ ÜYEYİ KİM ATADI
  TBMM'nin atadığı üyeler: Hicabi Dursun, Celal Mümtaz Akıncı

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün atadığı üyeler: Hasan Tahsin Gökcan, Muhammed Emin Kuz, Zühtü Arslan, Muammer Topal, Erdal Tercan, Burhan Üstün, Alparslan Altan, Nuri Necipoğlu, Engin Yıldırım, Recep Kömürcü..

  Ahmet Necdet Sezer'in atadığı üyeler: Zehra Ayla Perktaş, Osman Alifeyyaz Paksüt, Serruh Kaleli, Serdar Özgüldür.  BAKANLAR KURULU KAHVALTIDA

  TBMM Komisyonu'ndaki oylamaya sadece saatler kala, Başbakan Ahmet Davutoğlu da Bakanlar Kurulu üyeleri ve eşleri ile biraraya geldi. Bakanlar Kurulu üyeleri ve eşleri, Atatürk Orman Çiftliği arazisi içinde eskiden şarap fabrikası olarak kullanılan ve 2010'dan bu yana da Sergi ve Müze Salonu haline getirilen mekanda kahvaltıda bir araya geldi.  YÜCE DİVAN KARARI ÇIKACAK MI?
  TBMM Soruşturma Komisyonu'nda bugün yapılacak oylamada, eski bakanlar hakkında Yüce Divan'a sevk kararı çıkması halinde 4 eski bakan "Yüce Divan" haline dönüşecek Anayasa Mahkemesi'nde yargılanacaklar.

  HAYIR ÇIKARSA BİR İHTİMAL DAHA VAR!

  Ancak Komisyon'da Yüce Divan'a sevk kararı çıkmaması halinde muhalefetin vereceği bir önerge ile TBMM Genel Kurulu'nda ikinci bir oylama yaptırma şansı bulunuyor.
  TBMM Genel Kurulu'nda Anayasa'ya göre gizli yapılan oylama, dört eski bakanın Yüce Divan'a gidip gitmeyeceği konusunda belirleyici olacak.

  AK PARTİ NE YAPACAK?
  Ankara kulislerinde gözler, TBMM Soruşturma Komisyonu'nda yer alan, muhalefet vekillerinden çok AK Partili vekillere dönmüş durumda. Komisyon'un son toplantısı öncesinde, AK Partili Komisyon Başkanı Hakkı Köylü'nün yaptığı her görüşme, hatta telefon konuşmaları bile çeşitli söylentilere yol açmıştı.

  BAŞBAKAN DAVUTOĞLU: KOLUMUZU KESERİZ...

  Ankara'da Yüce Divan ile ilgili tartışmalarda en çok öne çıkan açıklamalardan biri de Başbakan Davutoğlu'nda gelmişti. Davutoğlu, birkaç kez "Yolsuzluk yapan kardeşimiz olsa kolunu keseriz" açıklaması yapmıştı. Başbakan'ın, komisyonda yargılanan dört eski bakanla da görüşerek, "Yüce Divan'a kendiniz gidin" çağrısı yaptığı kulislere yayılmıştı.

  SAĞLIK BAKANI: YÜCE DİVAN'A GÜVENMİYORUZ ...
  Ancak Soruşturma Komisyonu'nun bugün yapacağı oylama öncesinde en kritik açıklamalardan biri, dün Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan geldi.
  "Yüce Divan'a güvenmiyoruz" diyen Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, "AK Parti kendi değerleriyle çürüğünü yine kendisi temizleyecektir” ifadesini kullandı.

  BAKAN CANİKLİ: KOMİSYON KARARINA UYACAĞIM...

  TBMM Soruşturma Komisyonu'ndaki kritik oylamadan hemen önce, bir başka Bakanlar Kurulu üyesi, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli'den de açıklama geldi.
  Canikli, Trabzon'da dün yaptığı konuşmada, dört eski bakan hakkında Genel Kurul'da yapılacak oylamada, "Komisyon kararına uyacağını" söyledi.
  Canikli, şöyle konuştu:"Genel Kurul’da bir oylama olursa, ki olacak, yani Yüce Divan’a gidip gitmeme meselesinde komisyonun vereceği karar ne olursa olsun. Ben komisyonun kararına uyacağım. Ben komisyondaki arkadaşlarımın yetkinliğine, samimiyetine yüzde yüz inanıyorum. İşin uzmanı ve bütün belge ve bilgilere de sahipler. Komisyon olarak arkadaşlarımız onların değerlendirmesini yapacak. O bilgilerin hiç biri bizde yok, hiçbir milletvekili arkadaşımızda yok belki. Ama bu bilgilerin, belgelerin tamamı İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’ndan gelen belgelerin tamama komisyon üyesi arkadaşlarımız tarafından görüldü, incelendi. Samimiyetleri ve hassasiyetleri açısından da bir endişemiz yok. Dolayısıyla komisyon ne karar verirse o karar bizim açımızdan geçerlidir, o karar bizim açımızdan doğrudur."

  KRİTİK İLAN: ANAYASA MAHKEMESİ AKLANMA YERİ DEĞİLDİR
  TBMM'deki soruşturma komisyonunun kritik oylamasını yapacağı gün de gazetelerde çok dikkat çekici bir ilan yayınlandı. Aralarında TÜRGEV, KADEM, Hak-İş, Memur-sen, İnsani Yardım Vakfı, gibi çok sayıda sivil toplum örgütünün yer aldığı Sivil Dayanışma Platformu tarafından yayınlanan tam sayfa gazete ilanında, "Anayasa Mahkemesi aklanma yeri değildir" denildi.
  İlanda, "17-25 Aralık darbe girişimlerinin adli yargıda takipsizlikle sunulanmasına rağmen, dosyada suçlanan bakanların Yüce Divan'a gönderilme çabası, adli yargıda başarısız olan darbe girişimini Anayasa Mahkemesi'nde sonuçlandırma çabasıdır." denildi. Aynı platform, 25 Aralık'ta da "milli irade" vurgusuyla yine gazetelere tam sayfa ilan vermişlerdi.

  Radikal

 4. #4
  Üyelik tarihi
  03.Ekim.2014
  Mesajlar
  3,098
  Aldığı Teşekkür
  55
  Ticaret Puanı
  0

  Standart Mecliste Yüce Divan Oylaması

  4 eski bakan da Yüce Divan’a gönderilmedi

  TBMM'de 4 eski Bakan ile ilgili Yüce Divan Oylaması yapıldı. Çağlayan, Güler, Bağış ve Bayraktar hakkında Yüce Divan'a göndermeme kararı çıktı.  Adları rüşvet ve yolsuzluk iddialarına karışan 4 eski bakan Erdoğan Bayraktar, Zafer Çağlayan, Muammer Güler ve Egemen Bağış için TBMM’de oylama başladı.


  ÇAĞLAYAN İÇİN RET
  İlk karar Zafer Çağlayan için çıktı. Oylama sonucu Çağlayan’ı Yüce Divan’a göndermeme kararı verildi. TBMM Genel Kurulu’nda yapılan oylamada 244 kabul 264 red 7 çekimser oyla eski bakan Zafer Çağlayan’ın Yüce Divan’a gönderilmesi reddedildi. Oylamada 517 oy kullanıldı.


  GÜLER İÇİN RET
  Eski Bakanlardan Zafer Çağlayan’ın ‘ret’ ile sonuçlanan oylamasının ardından eski İçişleri Bakanı Muammer Güler için sandığa gidildi. Oylamanın ardından sayım işlemine geçildi. Sayımın sonucunda Güler’in Yüce Divan’a gönderilmemesi kararı çıktı. Güler’in oylamasıyla ilgili sandıktan 258 ret oyuna karşı 241 kabul oyu çıktı. Bu arada 6 oy çekimser, 4 oy boş ve 4 oy da geçersiz sayıldı.


  EGEMEN BAĞIŞ İÇİN OYLAMA
  Eski bakanlar Güler ve Çağlayan’ın Yüce Divan oylamalarının ardından sıra eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış’a geldi. Oylama sonucunda 245 kabul oyuna karşılık 255 ret oyu çıktı. Diğer yandan sandıktan 7 çekimser 4 geçersiz ve 6 boş oy çıktı.


  BAYRAKTAR İÇİN KARAR: RET
  Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar hakkında yapılan Yüce Divan oylamasından ret kararı çıktı. Bayraktar’ın Yüce Divan’a gönderilmemesi yönünde 288 oy kullanıldı. Kabul oyuysa 219′da kaldı. Diğer yandan sandıktan çekimser 3, geçersiz 2 ve boş 3 oy çıktı.
  Eski bakanlar için “Yüce Divan’da yargılansınlar” kararı çıkması için en az 276 milletvekilinin oyu gerekiyor. Meclis’te muhalefet partileri ile bağımsız milletvekillerinin toplam sayısı 223. Yani Genel Kurul’dan “Yüce Divan” kararı çıkması için 312 AKP’liden en az 53′ünün de kabul oyu kullanması gerekiyor.


  TBMM Genel Kurulu saat 15.00′de TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı yönetiminde başladı. Açılışın ardından gündem dışı konuşmalara geçildi. 4 eski bakanla ilgili bugün yapılacak olan Yüce Divan oylaması nedeniyle Genel Kurul Salonuna MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’de geldi. Uzun bir aradan sonra HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da Genel Kurul’daki HDP sırasında yerini aldı. Bir süre burada oturan Demirtaş, ardından salondan dışarı çıktı.
  Genel Kurul’a ilk gelen Erdoğan Bayraktar oldu. Genel Kurul’da konuşmak istediğini belirten Bayraktar, “Ama yakın arkadaşlarım, dostlarım konuşmamamın daha hayırlı olacağını söylediler” dedi.

  Bayraktar’ın neşesinin yerinde olduğu ve milletvekili arkadaşlarıyla gülerek sohbet ettiği görüldü.


  GİZLİ OYLAMADA ‘VEKALET’ KRİZİ!
  Ekonomi eski bakanı Zafer Çağlayan hakkında Yüce Divan’a gönderilip gönderilmeyeceği hakkında yapılan gizli oylama sırasında vekalet krizi çıktı
  Meclis Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı’nın oylama sırasında Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in yerine Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli’nin vekaleten oy kullanacağını ifade etmişti. Oy sayımı sırasında MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, vekaleten oy kullanmaya itiraz ederek, Nurettin Canikli’nin yerine Veysel Eroğlu’nun oy kullandığını savundu. İtirazın ardından Bahçekapılı Canikli’ye mükerrer oy kullanıp kullanmadığı soracağını söylemesi üzerine, Vural, oy pusulasında Veysel Eroğlu’nun oy kullandığının gözüktüğünü ifade ederek, sorunun mükerrerlikte değil vekalette olduğunu kaydetti. Oktay Vural, Ömer Çelik’in oyunun iptal edilmesi gerektiğini söyledi. Ayşenur Bahçekapılı itirazın ardından yaptığı açıklamada, uygulamada bir hata olmadığını belirtirken, Vural’ın itirazı kabul edilmedi.


  GÜLER’DEN İLK AÇIKLAMA
  Hakkındaki Yüce Divan oylamasından ‘ret’ sonucu çıkan Güler’den ilk açıklama geldi.
  Eski İçişleri Bakanı Muammer Güler hakkındaki Yüce Divan oylamasının olumsuz çıkmasının ardından ilk defa açıklama yaptı. Önemli olanın “276 oy” olduğunu söyleyen Muammer Güler, “Oylar o rakamı bulmadı, hayırlı olsun diyorum.” dedi.  CHP’Lİ ÖZKES PANKART AÇTI
  TBMM Genel Kurulunda 4 eski bakanla ilgili Yüce Divan oylamasının yapılacağı bugünkü görüşmeler sırasında CHP İstanbul milletvekili İhsan Özkes, peygamberimiz Hz. Muhammed’in ‘Hırsızlık yapan kızım Fatıma da olsa cezalandırırdım’ sözünü pankart açarak genel kurulda gösterdi. TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı ise, foto muhabirlerinin yeterince açılan dövizin fotoğrafını çektiğini belirterek, Özkes’ten indirmesini istedi. Bunun üzerine Özkes, pankartı indirdi.


  AJANDAYA NOT ALDI
  Genel Kurul sırasında eski İçişleri Bakanı Muammer Güler, bir ajandaya not aldığı görüldü. Güler yazısında şu ifadeleri kullandı: “Sayın Başkan, Soruşturma Komisyonu’na verdiğim sözlü ve 41 sayfalık yazılı savunmama ilave edeceğim başkaca bir…”
  Genel Kurul çalışmalarında eski bakanlar ve haklarında Yüce Divan oylaması yapılacak olan Erdoğan Bayraktar ile Egemen Bağış’ta yerini aldı. Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ise Muş’ta cenaze töreninde olduğu için şuana kadar Genel Kurula gelmedi.


  ARKA ARKAYA OTURDULAR
  Eski Bakanlar Erdoğan Bayraktar ile Egemen Bağış’ın, Genel Kurul’daki AK Parti sıralarında arka arkaya oturdukları görüldü.


  CHP’Lİ ÖZGÜNDÜZ: PUTİN PARALELCİ Mİ?
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, 4 eski bakan ile ilgili Genel Kurul’da yapılacak olan Yüce Divan oylaması öncesi kürsüde konuştu. CHP’li Özgündüz, konuşmasında “Rusya’ya giden, İstanbul’dan Moskova’ya giden bir uçakta 3′ü Azerbaycan, 1′i İran yurttaşı 4 kişinin bavul ve sırt çantalarında 14,5 milyon dolar, 4 milyon euro ele geçiriyor Rus makamları ve konuyla ilgili soruşturma başlatıyor. Rus makamları Interpol aracılığıyla bizim polisi uyarıyor, Emniyeti uyarıyor. Rusya polisi paralelci mi, Putin paralelci mi, sizi mi devirmek istiyor?” dedi.


  “MİLLETİN AKLIYLA DALGA MI GEÇİYORSUNUZ KOMİSYON?”
  CHP’li Özgündüz, konuşmasında şunları kaydetti: “Bakanın kardeşine Bank Asya’dan -paralel yapı diyorsunuz ya sizi devirmek istediler- 2 milyon 465 bin lira havale var mı? Var. İnkâr eden var mı? Yok. Bakanınız kabul ediyor mu? Evet. Bu nereden çıktı arkadaş, bu 2 milyon 465 bin liranın kaynağı nedir? diyoruz. ‘Efendim, işte, düğünde takılan takıları bozdurduk, buna karşılık kardeşimin hesabına gitti, oradan da benim hesabıma geçti.’ Sabit mi? Sabit. Bakın, bunu demek istiyorum. Yani delil sadece telefon tepeleri değil ki arkadaşlar. Nerede bozdurmuşsun? Efendim, Simay Altın, belge 31/10/2012. Kaan Çağlayan’ın düğününde mi takıldı bu takılar? Eğer onu öğrenmek istiyorsanız oğlunun düğünü 12/04/2013. Arkadaşlar, efendim, 2 milyon 465 bin lira. Peki, ne diyor bu belge? 24 ayar 25 kilogram altın. Arkadaşlar, Allah aşkına, takı 24 ayar mıdır? 24 ayar altın saf altındır, külçedir. Siz kimi kandırıyorsunuz? Siz milletle dalga mı geçiyorsunuz? Yani, Ziya Paşa’nın dediği gibi, Siz herkesi kör, âlemi, sersem mi sanırsınız? Milletin aklıyla dalga mı geçiyorsunuz Komisyon?”  “RUSYA POLİSİ PARALELCİ Mİ, PUTİN PARALELCİ Mİ?
  Genel Kurul kürsüsündeki konuşmasında Özgündüz, “Efendim, darbe marbe. Başlangıcı 2007 mi bu olayın? 2007 tarihinde İstanbul Başsavcılığının 2007/1258 sayılı soruşturma dosyasıyla Edirne Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Organize Suçlar Şube Müdürlüğünün yaptığı teknik takip, dinlemeler sırasında Emniyet Müdürü kimdi Edirne’de? Hanefi Avcı. Hanefi Avcı paralelci mi, sizi mi devirmek istedi? Hanefi Avcı kitap yazdı diye içeri tıkılmadı mı? Arkadaşlar, 2008 MASAK raporu. MASAK kime bağlı? Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e bağlı değil mi? Mehmet Şimşek sizin bakanınız, paralelci mi, Hükûmetine darbe mi yapmak istedi? Çünkü, diyor ki: “Kaynağı belli olmayan bu paraların mutlaka araştırılması, polisiye teknik takiple ortaya çıkarılması gerekir. 2010, arkadaşlar, Rusya’ya giden, İstanbul’dan Moskova’ya giden bir uçakta 3′ü Azerbaycan, 1′i İran yurttaşı 4 kişinin bavul ve sırt çantalarında 14,5 milyon dolar, 4 milyon euro ele geçiriyor Rus makamları ve konuyla ilgili soruşturma başlatıyor. Rus makamları Interpol aracılığıyla bizim polisi uyarıyor, Emniyeti uyarıyor. Rusya polisi paralelci mi, Putin paralelci mi, sizi mi devirmek istiyor? Paralelci mi arkadaşlar, sizi devirmek mi istiyor Osman Güneş? Onun döneminde, Emniyet Genel Müdürlüğü dikkat edin İstanbul Emniyet Müdürlüğü değil, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanının 6/6/2011 tarihli raporu var. Efendim, burada diyor ki: Bu konunun mutlaka araştırılması lazım” diye konuştu.  CHP’Lİ VEKİL KOLU ASKIDA, BİLEĞİ ALÇIDA OY KULLANMAYA GELDİ
  CHP Balıkesir Milletvekili Haluk Ahmet Gümüş, 4 eski bakanla yapılacak olan Yüce Divan oylaması için TBMM Genel Kuruluna kolu alçıda geldi.
  TBMM Genel Kurulu’nda eski İçişleri Bakanı Muammer Güler, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış ve eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile ilgili Yüce Divan oylaması görüşmeleri sürüyor. Görüşmelere, geçtiğimiz 7 Ocak günü geçirdiği trafik kazasında yaralanan ve sol omzu çıktığı için kol askısı takan ve sağ bileği kırık olduğu için alçıda olan CHP Balıkesir Milletvekili Haluk Ahmet Gümüş’de katıldı. Gümüş’e milletvekilleri geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
  7 Ocak günü kaza geçirdiğini belirten Gümüş, 12 Ocak günü cerrahi operasyondan geçtiğini ve raporlu olmasına rağmen bugün oy kullanmak için buraya geldiğini söyledi.

  Sözcü

 5. #5
  Üyelik tarihi
  03.Ekim.2014
  Mesajlar
  3,098
  Aldığı Teşekkür
  55
  Ticaret Puanı
  0

  Standart AKP ne kadar fire verdi?

  AKP ne kadar fire verdi? İşte yanıtı!

  AKP, dört eski bakanın Yüce Divan oylaması için sandığa giden vekillerinden bakan başına 40-50 arasında fire verdi.  Meclis’te Zafer Çağlayan için yapılan Yüce Divan oylamasında 264 red, 242 kabul oyu çıktı. Böylelikle Zafer Çağlayan’ın Yüce Divan oylamasıyla birlikte AKP içindeki fire sayısı da belli oldu. 535 vekillik Meclis’te 517 oy kullanıldı. AKP’nin Meclis’teki 312 vekilinden 8′i oy kullanmaya gelmedi. Yani iktidar partisinin 304 ‘gönderilmesin’ oyu çıkarması gerekiyordu. Buna rağmen sandıktan 264 “gönderilmesin” oyu çıktı. Bu hesapla ortalama 40 AKP’li vekil Çağlayan’ın Yüce Divan’a gönderilmesini istedi. Öte yandan sandıktan 7 çekimser, 3 geçersiz, 1 de boş oy çıktı.

  GÜLER’LE FİRE ARTTI
  Muammer Güler için sandığa giden 513 Milletvekili’nden 258′i ret oyu kullandı. Ancak bu rakam AKP sandalyelerinin oldukça altına kalıyor. 304 AKP’li vekilin sandığa gittiği oylamada en az 46 AKP’linin oy kullanmadığı anlaşılıyor. Bu rakam Zafer Çağlayan’la ilgili oylamada çıkan 40 firenin 46′ya yükseldiğini gösteriyor. 7 çekimser oyun kullanıldığı oylamada muhalefetten de bu kez 241 kabul oyu çıktı. Yani muhalefet cephesi de Güler’in oylamasında 1 vekil fire vermiş oldu.

  BAĞIŞ EN YÜKSEK FİREYE SAHİP
  Egemen Bağış, Yüce Divan oylaması için sandığa giden AKP’liler tarafından en çok kabul oyu gören eski bakan oldu. 513 vekilin oy kullandığı Meclis’te AKP’li vekil sayısı 304′tü. Ancak oylama sonucu bu rakam 49 fire verdi.


  EN AZ FİRE ERDOĞAN BAYRAKTAR’DA
  Yüce Divan oylamaları boyunca Çağlayan, Güler ve Bağış’ta artan bir fire çizgisi yakalayan AKP, Bayraktar’da en az fireyi yakalamayı başardı. İktidar partisi Bayraktar için yapılan oylamada hazır bulunan 304 vekilinden yalnızca 16 fire verdi.


  AKP’Lİ ÜNAL: 38 FİRE VERDİK
  AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Çağlayan’ın oylaması sonrası gazetecilere açıklama yaptı. Ünal 38 fire verdiklerini söyledi.


  BAHÇELİ: HÜKÜMET ASLINDA DÜŞMÜŞTÜR
  Mhp lideri Devlet Bahçeli’nin ise kulislerde “Bu fire rakamı hükümete güvensizlik anlamına gelir; Hükümet aslında düşmüştür” dediği öğrenildi.


  TEKİN: 40 FİRE, AKAR: 60 FİRE

  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Meclis Genel Kurulu’nda eski Ekonomi Bakanı Mehmet Zafer Çağlayan hakkında yapılan Yüce Divan oylamasına ilişkin, “Bu parlamentoda bütün bu baskıya, özel insanlara tahsis edilmiş ekiplere rağmen 40 vicdanlıyı kutluyorum. Başbakan’ın gelmemesi de anlamlıdır” dedi.
  CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Meclis Genel Kurulu’nda eski Ekonomi Bakanı Mehmet Zafer Çağlayan hakkında yapılan Yüce Divan oylamasında AKP’nin 60’a yakın bir fire verdiğini iddia ederek, “AKP’nin ve bu AKP içerisinde büyük çözülmenin başlangıcıdır” dedi.

  Sözcü

 6. #6
  Üyelik tarihi
  03.Ekim.2014
  Mesajlar
  3,098
  Aldığı Teşekkür
  55
  Ticaret Puanı
  0

  Standart Metiner: "Partiden istifa edenler daha şerefli"

  "Partiden istifa edenler daha şerefli"

  AKP Adıyaman milletvekili Mehmet Metiner, dört eski bakan için Yüce Divan yönünde oy kullanan AKP'li vekillere ağır sözler söyleyerek "Hesap sorulacak" dedi.  4 eski bakanla ilgili 'Yüce Divan' oylamasının ardından AKP ’deki fireler büyük tartışma konusu oldu. AKP Adıyaman milletvekili Mehmet Metiner, Yüce Divan yönünde oy kullanan AKP’li vekillere ağır hakaretlerde bulunarak “hesap sorulacak” dedi. Erdoğan için “biatsa biat, itaatse itaat” çıkışıyla bilinen Mehmet Metiner, A Haber’de yaptığı açıklamada "İçimizdeki ihanetçilerin sayısı az değilmiş. Bunun adı tek kelimeyle ihanettir. İhaneti göremeyecek kadar akılsız olanların siyaset yapmaması gerekiyor. Ben partimizden daha önce istifa edenleri bu şekilde davrananlardan bin kat daha şerefli addediyorum. İstifa etmek daha erdemli bir davranıştır. Onların kim olduğunu 3 aşağı 5 yukarı biliyoruz. Ama daha erken. Davutoğlu'nun lider olmasını içine sindiremeyenlerdir. O arkadaşlar mert olsunlar, dürüst olsunlar. Ama açıklamazlarsa bunlar er geç çıkacak ve affedilmeyecekler. Bu şekilde namertçe, ihanet içinde olan fare siyaseti izleyen firecilerin bu tavrını kınıyorum. Yürekleri yetiyorsa, gerekçelerini açıklasınlar" dedi.

  Radikal

 7. #7
  Üyelik tarihi
  03.Ekim.2014
  Mesajlar
  3,098
  Aldığı Teşekkür
  55
  Ticaret Puanı
  0

  Standart Şamil Tayyar oylamada fire veren Ak Partililere hain dedi

  Şamil Tayyar oylamada fire veren Ak Partililere hain dedi

  AK Parti'nin Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Beyaz TV'de hükümetin verdiği fire için ağır yorumlarda bulunarak "içimizdeki hainlerdir bunlar" dedi.


  Oylamada AK Parti'nin 38 fire verdiğini kaydeden Tayyar, bunun yüksek bir rakam olduğunu ve beklentileri aştığını söyledi. Oylamada red oyu vermeyen AK Parti'li vekiller için "İçimizdeki ihanet şebekesi Erdoğan'a operasyon yapmıştır." iddiasında bulunan Tayyar "Amaçlarına ulaşamadılar ama bir siyasi operasyona kalkıştılar" dedi. Tayyar, red oyu vermeyen vekillerin kim olduklarının 48 içinde belirleneceğini ve Parti içinde bir temizlik zamanı geldiğini söyledi. İşte Tayyar'ın canlı yayındaki değerlendirmeleri:


  İÇİMİZDEKİ HAİNLER ERDOĞAN'A OPERASYON YAPTILAR!

  "Yüce divan oylamasında 38 fire var AK Parti'de. Bu beklentinin üstünde bir rakam. 3-5 olsa tamam ama bu kabul edilemez bir rakam. İçimizdeki hainlerdir bunlar. Bu bir vicdan muhasebesi değil Recep Tayyip Erdoğan'a operasyondur. İçimizdeki ihanet şebekesi Erdoğan'a operasyon yapmıştır. Amaçlarına ulaşamadılar ama bir siyasi operasyona kalkıştılar.

  UMARIM BU ALÇAKLIĞI YAPANLARIN YÜZÜ KIZARMIŞTIR

  Bugünkü tablo bu sürecin hükümete bir darbe operasyonu olduğunu çok açık bir şekilde gösterdi. Red oyları 276 olan güven oyunun altında kaldığı için yükselen "Hükümet istifa" sloganları bu siyasi operasyonun ispatıdır. Bu alçaklığı yapanların yüzleri kızarmıştır diye umut ediyorum. 17-25 Aralık operasyonlarının bir darbe olduğu muhalefetin bu oylamadan sonra attığı sloganlar ile ispatlanmıştır.

  KİM OLDUKLARI 48 SAAT İÇİNDE TEYİT EDİLECEKTİR

  Elbette Parti yönetimi bu tabloyu değerlendirecek ve gerekeni yapacaktır. Önümüzdeki dönemde çok ciddi bir ayıklanma ve temizlenmeye ihtiyaç olduğu görülüyor. Yeni Türkiye'yi anlamayan insanlar olduğu görülüyor. 48 saat için bu kişilerin kimler olduğu teyit edilir. Bunun yolları ve yöntemleri vardır. Eğer AK Parti 2023 vizyonunu yakalayacaksa bu hainlerden arınmalı, yoksa işimiz çok zor diye düşünüyorum."  Ensonhaber

 8. #8
  Üyelik tarihi
  03.Ekim.2014
  Mesajlar
  3,098
  Aldığı Teşekkür
  55
  Ticaret Puanı
  0

  Standart Elitaş'tan, Şamil Tayyar ve Mehmet Metiner'e sert tepki

  Elitaş'tan, Şamil Tayyar ve Mehmet Metiner'e sert tepki


  Şamil Tayyar ve Mehmet Metiner'in 4 eski bakanla ilgili Yüce Divan oylamasında 'kabul' oyu veren AK Parti'li vekillere yönelik sert sözlerine AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'tan sert tepki geldi. Elitaş, "Hadlerini aştılar, AK Parti Grubu'nu bağlayan bir açıklama değildir" dedi.  Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'nde düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulunarak gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

  Ak Parti Milletvekilleri Şamil Tayyar ve Mehmet Metiner'in firelere ilişkin yaptığı açıklamalar hatırlatılan Elitaş, "İki milletvekili arkadaşımız bu konuda açıklama yapmış. Yaptıkları açıklamaların haddini aşan bir açıklama olduğunu ifade ediyorum. Biz hangi milletvekilinin hangi yönde oy kullandığını araştırmayı milletvekillerine milli iradeye saygısızlık olarak görüyoruz. İki arkadaşımızın yaptığı açıklama haddini aşan bir açıklama yapmıştır. Ak Parti grubunu bağlayan bir açıklama değildir" dedi.

  "HİÇBİR AK PARTİLİ MİLLETVEKİLİNE BASKI YAPILMAMIŞTIR"

  Oylama süreci içerisinde hiçbir milletvekiline baskı yapılmadığını savunan Elitaş, "302 milletvekili arkadaşımız oylamalara katıldı. Özgür iradeleriyle oylamalara katıldılar. Oylama süreci içerisinde hiçbir Ak Partili milletvekili arkadaşımıza baskı yapılmamıştır. Telkinde bulunulmamıştır. Ne yönde oy verecekleriyle ilgili iradelerine ipotek konulmamıştır. Bütün yapılan oylamalarda milletvekili arkadaşlarımız inandıkları çerçevede oy vermişlerdir" ifadelerini kullandı.

  "OYLAMA CHP İLE MHP 'NİN..."

  Genel Kurul oylaması üzerinden muhalefeti eleştiren Elitaş, "Dünkü yapılan oylamada Cumhuriyet Halk Partisi paralel yapıyla yaptığı ittifakının tescilinin örneğini göstermiştir. Haziran 2015 tarihinde yapılacak seçimlere MHP paralel yapıyı yanına alabilmek için her türlü girişim ortaya koymuştur. Dünkü yapılan oylama açıkça göstermiştir ki CHP ile MHP'nin paralel yapıya yanaşmak için yarış içerisinde olduklarının en önemli göstergesini sergilemiştir" diye konuştu.

  "AK PARTİ GRUBUNU BAĞLAYAN BİR AÇIKLAMA DEĞİLDİR"

  Ak Parti Milletvekilleri Şamil Tayyar ve Mehmet Metiner'in firelere ilişkin yaptığı açıklamalar hatırlatılan Elitaş, "İki milletvekili arkadaşımız bu konuda açıklama yapmış. Yaptıkları açıklamaların haddini aşan bir açıklama olduğunu ifade ediyorum. Ak Partili tüm milletvekili arkadaşlarımıza demokrasiye yapmış oldukları katkıdan dolayı teşekkür ettim. Biz hangi milletvekilinin hangi yönde oy kullandığını araştırmayı milletvekillerine milli iradeye saygısızlık olarak görüyoruz. Milletvekilleri özgür iradeleriyle oylarını kullanmıştır. İki arkadaşımızın yaptığı açıklama haddini aşan bir açıklama yapmıştır. Ak Parti grubunu bağlayan bir açıklama değildir" değerlendirmesinde bulundu.

  "BUNU FİRE DİYE SÖYLEMEK SAYGISIZLIKTIR"

  Oylamada bu kadar fire bekleyip beklemediklerine yönelik sorulan bir soru için Elitaş, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Bunu fire diye söylemek saygısızlıktır diye ifade ediyorum. Bu bir sonuçtur. Kimin ne verdiğini söylemek mümkün değil. Genel başkanlarıyla birlikte önergeye imza atan arkadaşlar da farklı oy verebilir. Çünkü kabine hiçkimse girmedi"

  MEHMET METİNER NE DEMİŞTİ?
  "İçimizdeki ihanetçilerin sayısı az değilmiş. Bunun adı tek kelimeyle ihanettir. İhaneti göremeyecek kadar akılsız olanların siyaset yapmaması gerekiyor. Ben partimizden daha önce istifa edenleri bu şekilde davrananlardan bin kat daha şerefli addediyorum. İstifa etmek daha erdemli bir davranıştır. Onların kim olduğunu 3 aşağı 5 yukarı biliyoruz. Ama daha erken. Davutoğlu'nun lider olmasını içine sindiremeyenlerdir. O arkadaşlar mert olsunlar, dürüst olsunlar. Ama açıklamazlarsa bunlar er geç çıkacak ve affedilmeyecekler. Bu şekilde namertçe, ihanet içinde olan fare siyaseti izleyen firecilerin bu tavrını kınıyorum. Yürekleri yetiyorsa, gerekçelerini açıklasınlar."

  Bahar DEMİREL / ANKARA, (DHA)

  Radikal

 9. #9
  Üyelik tarihi
  03.Ekim.2014
  Mesajlar
  3,098
  Aldığı Teşekkür
  55
  Ticaret Puanı
  0

  Standart Mehmet Ali Şahin: Bir siyasetçi 700 bin TL'lik saat alamaz

  Mehmet Ali Şahin: Bir siyasetçi 700 bin TL'lik saat alamaz

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, partisinin Yüce Divan oylamasında verilen fireler hakkında "Firelerin yolsuzlukla ilgisi yok. Tepki oylarıdır onlar. 700 bin liralık saate ve Bakara suresine tepki olaylarıdır" diye konuştu.  A Haber 'de canlı yayında konuşan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, eski bakanlardan Zafer Çağlayan'ın oylaması sırasında verilen fireleri 700 bin TL'lik saatin sebep olduğunu kaydetti. Şahin, "Kusura bakmasın bu eski bakan arkadaşlarımız. Dobra dobra konuşuyorum. AK Parti 'nin Genel Başkan Vekili olarak konuşuyorum. Asgari ücretin yeni bin liraya çıktığı bir ülkede bir siyasetçi 700 bin TL'lik saat alamaz kardeşim. Bu 700 bin liralık saati kolunda taşıyamaz. Bu siyasi etik açısından son derece yanlış bir davranıştır. Ben o işte sayısını bilmiyorum; 20-30-40 arkadaşımızın bu nedenle tepki oyu olarak bu şekilde davrandıklarını düşünüyorum." ifadelerini kullandı.


  Eski bakan Egemen Bağış için yapılan oylama sırasında yaşanan fireleri de Bağış'ın Bakara Suresi ile dalga geçmesine bağlayan Şahin, “Diğer bir arkadaşımızın sosyal paylaşım sitesindeki bir açıklaması; bir Kur'an-ı Kerim'in suresiyle ilgili açıklamasının hala milletvekillerinin içerisinde bir sızı olduğunu biliyorum. Gittiğimizde konuşuyoruz. Buna bir tepkidir. Yoksa Soruşturma Komisyonu Yüce Divan'da yargılanmayı gerektiren deliller buldu da bu arkadaşlarımız bunu göz ardı ettiler şeklinde bir anlayışla bu şekilde davrandıkları kanaatinde değilim. Bu bir tepkidir." dedi.

  Şahin devamla şunları söyledi; "Dolayısıya bu arkadaşlarımız gerekli sonucu çıkartmaları gerekir. Aksi halde her hangi bir sorumluluğu olmadığı geniş şekilde kabul gören Erdoğan Bayraktar'a 288 tane oy çıkmazdı, o arkadaşlarımız ona da vermezlerdi, aynı tavırlarımı devam ettirirlerdi. Bazı arkadaşlarımızın, o üç eski bakan arkadaşımıza bir takım kişisel kusurları zaafları ve etik olmayan davranışları nedeniyle bir ders vermek amacıyla bu şekilde davranıldığını düşünüyorum." (CİHAN)


  Radikal

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Eski sevgililer internetten satışta!
  Konu Sahibi erkolay Forum İnternet
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 22.Ağustos.2015, 15:42
 2. Eski SEO ile Yeni SEO Karşılaştırması
  Konu Sahibi Sir.Vanity Forum Seo
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 22.Nisan.2015, 10:23
 3. Soruşturma Komisyonu Yüce Divan'a Hayır Dedi
  Konu Sahibi WeBMasteR Forum Haberler
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 05.Ocak.2015, 23:16
 4. İyce | Digitürk İnternet Ve Lig TV Bilgi Sitesi
  Konu Sahibi zirveorg Forum Site Ekle
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 14.Ekim.2014, 14:03
 5. Eski modemimden şikayetçiydim.
  Konu Sahibi deniz Forum İnternet
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 12.Temmuz.2014, 17:21

Bu Konu için Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
Yasal Bildirim
Sitemizde paylaşım yapan tüm üyeler T.C.K 20. Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4. maddesinin 2. fıkrasına göre kendi konu ve mesajlarından sorumludur. Webmaster.bbs.tr hakkında yapılacak olan hukuksal ve diğer şikayetler için iletişim bölümünden iletişime geçilmesi halinde site yönetimi tarafından gereken işlemler yapılacak ve ilgili kişilere/kurumlara/vekillerine bilgi verilecektir.
Sosyal Medya