Yeni yabancı kuralının açıklanmasının ardından gelecek sezondan itibaren eli rahatlayacak olan kulüplerin başında gelen Galatasaray, önemli hamleler yapmaya hazırlanıyor.


Son günlerde adı sık sık Galatasaray'la anılan Bursasporlu forvet Fernandao için sarı kırmızılıların sezon sonunu beklediği öğrenilirken sarı kırmızılıların Arjantinli orta saha Fernando Belluschi ile de ilgilendiği belirtildi. Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Belluschi'nin menajeri Marco Kırdemir, önceki günlerde yaptığı açıklamalarda oyuncusunun Avrupa kupalarında oynamak istediğini ve önemli kulüplerden teklif aldıklarını ifade etmişti. Kulislerden gelen bilgilere göre Galatasaray'ın Arjantinli oyuncu için sezon sonunu beklediği ve sezon sonunda oyuncuyu bonservis bedelsiz kadrosuna katabileceği aktarıldı.


Brezilyalı Fernandao konusunda ise şu anda bir girişimi bulunmayan Galatasaray'ın oyuncunun Bursaspor'la sezon sonunda bitecek olan kiralık sözleşmesinin ardından harekete geçeceği belirtiliyor. Bonservisi Brezilya Kulübü Atlético Paranaense'de bulunan başarılı forvet oyuncusu için sarı kırmızılıların sezon sonunda görüşme gerçekleştireceği iddia edildi. Hamza Hamzaoğlu'nun her fırsatta beğendiğini ifade ettiği Fernandao'nun Galatasaray'daki Hamzaoğlu, Albayrak ve Ali Dürüst üçlüsünün seçimden sonra da göreve devam etmesinin ardından transferine kesin gözüyle bakılıyor.