Güvenli Göz atma (HTTPS) - Genel Bakış
?
En Son Gözden Geçirildiği Tarih: 2014-08-14
Tümünü Genişlet Tümünü Daralt
HTTPS nedir?
HTTPS, LinkedIn'i güvenli bir şekilde görüntülemenizi sağlayan, yaygın olarak kullanılan bir web tarayıcı protokolüdür. Şifrelenmiş kanal, veri alışverişini gizli tutar ve web sitesini güvenli bir şekilde tanımanızı sağlar. Çoğu site ödeme alınırken veya giriş işlemi yapılırken HTTPS kullanır. LinkedIn, oturum açtığınızda, Recruiter, reklam araçları kullandığınızda, bir ödeme işlemi gerçekleştirdiğinizde veya ayarlarınızı değiştirdiğinizde otomatik olarak güvenli bir bağlantı kullanır. Artık HTTPS üzerinden www.linkedin.com'daki tüm sayfalarda gezinme seçeneğiniz bulunmaktadır.


LinkedIn'e genellikle kütüphaneler, kafeler, havaalanları gibi halka açık kablosuz ağlardan bağlanıyorsanız, HTTPS güvenlik ayarlarını açmanızı öneririz.


Not: Bu ayar seçeneğini açtığınız zaman üçüncü parti uygulamaları ve bazı içerikler kullanılamayabilir.


Bu özelliği nasıl açarım?
Ayarlar'a gidin. (Ayarlar sayfasına erişmeden önce oturum açmanız istenebilir.)
Hesap sekmesini tıklayın ve daha sonra Güvenlik ayarlarını yönet'e tıklayın.
Kutucuğu seçin ve Değişiklikleri kaydet'i tıklayın.
İstediğiniz zaman, seçimi kaldırarak HTTPS 'yi kapatabilirsiniz.


Tarayıcımda neden güvenlik uyarısı veren bir pencere açılıyor?
HTTPS 'nin tüm sitede desteklenmesi halen devam eden bir çalışmadır. Sitemizin bazı kısımları https desteklemeyen üçüncü partilerin içeriklerini içerebilir. Bu sayfalarda, tarayıcılar uyarı veya bildirim gösterebilir. Bu sorunların çözülmesine çalışıyoruz ve bu süreçte üyelerimizin web 'de güvenli bir şekilde gezinme seçeneğine sahip olmalarını istiyoruz.