Samsung?un yılan hikayesine dönüştürdüğü Galaxy S3 için Android 4.3 güncellemesi Türkiye için geçtiğimiz saatlerde yayınlandı. Hatırladığınız üzere Galaxy S4?le birlikte üst düzey telefonlara verilen hatta Note 3 ile birlikte varsayılan şekilde gelen Android 4.3 güncellemesinin, geçtiğimiz yılların en yeni amiral gemilerinden olan Galaxy S3 için de yayına sunulacağı belirtilmişti.

Güncelleme Amerika ve Avrupa?nın bir kaç ülkesinde, yayınlanmaya başlamış, Galaxy S3 kullanıcıları bu habere çok sevinmişti. Üzerinden 1 2 hafta geçtikten sonra güncellemeyi yeni haber alanlar ve telefonlarını Android 4.3?e yükseltmek isteyen milyonlarca kullanıcı hayal kırıklığıyla karşılaşmıştı.
Tüm zamanların en yenilikçi telefonu Galaxy S3, Android 4.3 güncellemesiyle birlikte yaşanan ekran donmaları, kapanmayan alarmlar, çalışmayan multitask, sıkıntı yaratan Wi-Fi ve Bluetooth gibi bir çok neden Samsung?un güncellemesini çok çabuk sabote etmişti.

Yaşanan onlarca sıkıntıyı da göz önünde bulunduran Samsung, Galaxy S3 için Android 4.3 güncellemesi üzerinde 1 ayı geçen bir süreyle tekrar çalıştı ve bütün sorunları giderdi. Sosyal medya ve dünya üzerinde büyük bir prestij kaybı yaşayan şirket yeni güncellemeyle birlikte sorunları ortadan kaldırdığını iddia ediyor.

Telefonumu nasıl güncellerim?

Adım 1

Ekstra bir kaç özelliğin de düşünüldüğü Android 4.3 güncellemesi ülkemizde halihazırda indirilebilir durumda, telefonunuzu hemen Android 4.3 sürümüne güncelleyebilirsiniz. Umarım sorunsuz bir güncelleme olur. Kolay gelsin. ROM?u Sammobile üzerinden indirmek isteyen kullanıcılar, Şuan için: https://www.sammobile.com/firmwares tıklayıp, 4. sıradaki ROM?u indirip telefonuna yükleyebilir.

Adım 2

Daha sonraki zamanlarda, kullanıcılar burada yer alan açılır pencerelerden Türkiye ve Galaxy S3?ün kod adını girerek ROM?u bulabilirler, tıklayın.

Adım 3

Diğer yöntem ise telefonunuzdan ayarlar bölümüne gidip, cihaz hakkında seçeneğine tıklayıp, yazılım güncelleştirmelerinden telefonunuzu 4.3?e güncelleyebilirsiniz.

Son yöntem ise telefonunuzu KİES yardımıyla güncelleme olacak, KİES yazılımını bilgisayarınıza yükleyip, telefonunuzu KİES yardımıyla güncelleyebilirsiniz.

Kaynak: https://webinyo.com/galaxy-s3-icin-an...#ixzz2qxOXNkEF

Kaynak