PHP Nuke tamamen özelleştirilebilir bir tasarım paketidir.Dünyanın herhangi bir yerinden size ait kontrol sayfasından şifrenizi yazarak sitenizi güncelleyebilir,yeni tasarım şekkileri oluşturabilir,yazılarınızı yazıp anında güncelleyebilirsiniz. Bir çok dil desteği mevcut ve bunların arasına Türkçede katılmış. Bu programı sitenizde kurup çalıştırabilmeniz için APACHE web server ve PHP,MySQL,desteğinin olması gerekir.
Bu desteği veren bir hosting kuruluşundan yer alarak rahatlıkla kurabilir çalıştırabilirsiniz. Bu desteği tam olarak limitsizhost.com sitesinden alabilirsiniz.Yıllık 30$ 100MB yer ve php MySQL desteğini ucuza alabilirsiniz.Bu siteden illada almak zorunda değilsiniz bu desteği size verebilecek diğer sitelerdede rahat kullanabilirsiniz.


PHP Nuke test edilmesi ve size uygun tasarım şeklini elte etmeniz gereken ve içeriğini yine çeşitli test aşamalarında geçirmeniz gereken bir program olduğunu hemen söyleyelim. Bunun sakın internette size ait olan ve yukarıda değindiğim özelliklerdeki serverinizde test ederek sonuca ulaşmayın bu size pahalıya mal olabilecek bir zaman dilimi anlamına gelecektir. Bunun yerine PHP Nuke programının en son versiyonunu yine bu programın adından alan https://www.phpnuke.org sitesinden bilgisayarınıza indirin. Ardından bilgisayarınızda test etmeniz için kendinize bir server platformu kurun bunun içinde zaten Apache yi kullanmanız gerektğini söylemiştik bu programıda https://apache.org sitesine uğrayarak windows için olan son versiyonunu bilgisayarınıza çekin. Daha bitmedi birde veri tabanınızı oluşturmak içinde size MySQL lazım. Buda bedava dağtılan bir veri tabanı programıdır ve yine sitesi olan https://www.mysql.com sitesine uğrayın ve windows için var olan sürümünü yükleyin.Size dört programın var olması gerektiğini yukarıda yazmıştırm biride PHP derleyicisiydi bunuda yüklemeniz gerekecek https://www.php.net sitesine uğrayarak php proramını bilgisayarınıza yükleyin .