Merhaba arakdaşlar;Paravan blogların esas görevi ana siteyi güçlendirmedir paravan blog sağlam olması gerekmekte ne kadar sağlam olursa ana siteyi o kadar iyi güçlendirmektedir paravan blog sayesinde ana siteniz googlede ön sıralarda yer alabilir.
Blogun ismine önem vermelisiniz hangi katagori üzerinde çalışma yapmak istiyorsanız o kelime üzerine yoğunlaşın ama bu çalışma ana siteniz ile paralel olmalıdır.
Paravan blogu açtığınız ilk günden itibaren 45 gün boyunca her gün en az 1 adet içerik giriniz bu aşamada dışarıya kesinlikle bir link çıkışında bulunmayınız içerikler arasında link değişimi yapabilirsiniz.
Paravan blogu açtığınız ilk günden itibaren ana sitenize link çıkışı vermeyiniz 3-4 ay kadar bekleyiniz ne kadar beklerseniz çıkış yaptığınız sitenin değeri o kadar artar
Makalelerin kelime sınırı belli olmalıdır minimum 150 olmalı maximum sınırı bulunmamaktadır kelime sınırı yüksek olursa sizin için daha iyi olur.
Ana siteniz ile webmaster toolsda aynı olmasın farklı bir hesaptan webmaster toolsa kaydediniz.
Sosyal medyayı etkili kullanın paravan bloglarda yazdığınız makaleyi forumlarda tanıtımını yapın ve facebook,google +,twitter gibi sitelerdede paylaşın.