Doodle Tarihi


Yıllar içinde, Google ana sayfasındaki karalamalar Google'da daha eğlenceli ve zevkli olan kullanıcılar için dünya çapında arama yaptık. karalamalar ilk kurulduklarında, kimse onlar Google arama deneyimi olacak kadar popüler ve integral beklenen vardı. Günümüzde birçok kullanıcı heyecanla her yeni doodle serbest bırakılması ve hatta onları toplamak bekliyorlar!


Karalamalar tatil, yıldönümlerini ve ünlü sanatçı ve bilim adamlarının hayatını kutlamak için Google logosu yapılan dekoratif değişiklikler olarak bilinir. Bu Bahar, Albert Einstein'ın doğum günü ya da DNA anlayış 50. yılı başında olsun, doodle takım asla bu eşsiz olay kutlamak için sanatsal yollarını bulmak için başarısız olur.


Zaman zaman onu yeniden tasarlayarak şirket logosu ile eğlenceli biraz sahip birçok şirket de ancak Google de duyulmamış, bu markanın bir parçasıdır. doodle öncelikle şirket etkinlikleri ve önemli insanlar tanımak için eğlenceli bir yöntem olmakla birlikte, aynı zamanda şirketin kendisinin yaratıcı ve yenilikçi kişiliğini göstermektedir.


Nasıl karalamalar geldiği için fikir mi?


1998 yılında, doodle kavramı Google kurucuları Larry ve Sergey Nevada çölünde Burning Man Festivali de onların katılım göstermek üzere şirket logosu ile oynadığı zaman doğdu. Bir sopa rakam çizim kelime, Google ve revize logo 2 "o" arkasına yerleştirildi kurucuları olduğumuzu Google kullanıcılarına komik bir mesaj olarak düşünülmüştü "ofis dışında." Ilk doodle nispeten basit iken, fikir dekorasyon şirket logosu iyi kullanıcılarımız tarafından kabul edildi önemli olayları kutlamak için.


2000 yılında Bir yıl sonra, Larry ve Sergey Bastille Günü için bir doodle üretmek için geçerli yöneticisi Dennis Hwang, zaman stajyer istedi. Sonuçtan memnun, Dennis sonra Google'ın baş Doodler atandı ve karalamalar Google ana sayfasındaki düzenli bir olay oldu. Başlangıçta, karalamalar büyük ölçüde görünür bayram kutlamak eğilimi, günümüzde, karalamalar olaylar ve yıldönümleri Kış Olimpiyatlarından Mars Rover iniş için geniş bir temsil eder.


Zamanla, karalamalar için talep hızla ABD ve uluslararası hem de yükseldi. karalamalar oluşturma şimdi yetenekli tasarımcıları bir ekibin sorumluluğundadır. Onlar için, karalamalar oluştururken Google kullanıcılarının dünya çapında sayısız için gülümsüyor Google ana canlandırmak için ve getirecek bir ekip çalışması oldu.


Kaç karalamalar Google yılda yaptı?


Doodle ekibi ve ABD'de Google.com için 300 karalamalar üzerinde yarattığı 700'ün üzerinde uluslararası tasarlanmıştır.


Kim karalamalar oluşturulur ve nasıl karar veriyorsunuz karalamalar hangi olayların alacaksınız seçer?


Google çalışanı bir grup düzenli etkinlikler ve karalamalar alacaksınız tatil karar vermek için bir araya geliyoruz. kendilerini Google çalışanı ve genel kamuoyu da dahil olmak üzere çok sayıda kaynaklardan toplanmış olan karalamalar için fikirler. Doodle seçim süreci ilginç olaylar ve yıldönümleri yenilik için Google'ın kişiliği ve sevgi yansıtmak kutlamak amaçlıyor. Biz karalamalar ve liste ayrıntılı değildir olduğunun farkındayız, ama biz yaratıcılık ve yenilik göstermek karalamalar seçmek çalışın.


Kim karalamalar tasarımlar?


Google.com 'gördüğünüz karalamalar arkasında tasarımcıların oluşturduğu bir ekip var.


Nasıl Google kullanıcıları / kamu karalamalar için fikir sunabilirsiniz?


Doodle takım kullanıcı fikirlere açık, karalamalar isteklerini [email protected] gönderilebilir. biz, sizin isteğinizle ilgili size geri almazsanız biz bakmak yapmak ve sunulan tüm istekleri dikkate biliyorum lütfen ekibi bu yüzden bile çok sayıda kişi alır.


Ben ve Google kendi başıma doodle tasarladı. Nerede benim fan logo yazabilir?


Eğer [email protected] için fan logoları gönderebilirsiniz.


Nerede yılda yapılmış tüm Google karalamalar görebilirim?


Tüm karalamalar www.google.com / logolar bulunabilir.
Orjinal:https://www.google.com/doodle4google/history.html
Çeviri:Google