2015 yılın ilk günlerinde başlayan teknoloji fuarı CES 2015 etkinliğinde yeni ürünlerini tanıtan firmalar arasında Sony de vardı. Sony Pazartesi günü, piyasaya çıkardığı yeni Walkman modelini, SmartWatch 3'ü ve bilekliğinin yeni modellerinin tanıtımını duyurmştu. Sony severlerin sabırsılıkla beklediği amiral gemisi telefonu olan Xperia Z4'ün tanıtımı yapılmamıştı. Muhtemelen Sony, yeni amiral gemisini gelecek ay düzenlenecek MWC 2015 etkinliğine saklamış olabilir.


Diğer taraftan CES 2015 etkinliği hala devam ederken Sony'nin yeni amiral gemisi Xperia Z4 hakkında yeni bilgiler geldi. Tayvanlı kaynaklardan gelen bilgilere göre Sony, önceki yıllardan farklı olarak bu yılki amiral gemisinin iki modelini birden tanıtacak. Bu modellerden birisi Full HD ekrana, diğeri ise Quad HD ekrana sahip olacak.


Ayrıca bu iki farklı ekran modeliyle beraber iki farklı yonganın olabileceği de konuşuluyor. Henüz net değil ancak Full HD ekranlı modelde Snapdragon 805, Quad HD çözünürlüklü modelde ise Snapdragon 810 yongası olabilir. Xperia Z4'te bu özelliklerin yanında, 3GB RAM, 20.7MP çözünürlüklü arka kamera ve Android 5.0 Lollipop işletim sistemi gibi özelliklerin yer alması bekleniyor.