Teknolojik anlamda dünyada son yıllarda sürekli ön plana çıkan cep telefonlarına bir yenisi daha eklenicek gibi görünüyor.Mobil dünyada geçtiğimiz yılın en çok ses getiren olaylarından bir tanesi hiç şüphesiz, Apple'ın ilk defa büyük ekranlı telefonlarını tanıtması olmuştu. Apple, 4 inç ekrandan vazgeçerek 4.7 inç ekranlı iPhone 6 ile 5.5 inç ekranlı iPhone 6 Plus'ı tanıtmıştı. Yılın sürprizlerinden birisine imza atan Apple'ın bu yıl da yine bir sürprize hazırlandığı iddia ediliyor.


Bu konuda yeni gelen iddialara göre Apple, bu sene tekrar 4 inç ekranlı bir telefon tanıtacak. iPhone 6 mini ya da iPhone 6s mini olarak adlandırılması beklenen bu cihaz ile ilgili ilk iddia yaklaşık 10 gün önce analist Timothy Arcuri tarafından ortaya atılmıştı.


Şimdi ise ABD'li yatırım şirketi Zacks Equity Research yeni raporunda, Apple'ın küçük ekranlı telefon seven kullanıcıları için 2015'te 4 inçlik yeni iPhone modelini çıkaracağını yazdı. Bunun yanında gelen bilgilerde iPhone 6 mini ya da iPhone 6s mini olarak adlandırılacak olan cihazın 'çok ucuz' olacağı da belirtiliyor.