Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Standart Resim eklenti ekleme sorunu

Merhaba,

Resim vs. ekleme yaparken bazen ekleme yapamıyoruz resim kırık çıkıyor, bazende ilk başta sağlam gibi gözüken resim sonradan kırık gözüküyor.
    Ayrıca ftp altında resimleri avatarları vs. nereye kayıt ediyor çözemedim, attachments klasörü boş gözüküyor.
    Teşekkürler.

Avatars, attachments klasörüne kaydetmeyi ayarlamazsanız, avatarlar, eklentiler normalde veritabanına kaydedilir.

Buradan DragonByte vB Optimise Lite eklentisini kurun ve onun önerdiği iyileştirme adımlarını uygulayın. Sorunun üstesinden geleceksiniz.

Alıntı erkolay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Avatars, attachments klasörüne kaydetmeyi ayarlamazsanız, avatarlar, eklentiler normalde veritabanına kaydedilir.

Buradan DragonByte vB Optimise Lite eklentisini kurun ve onun önerdiği iyileştirme adımlarını uygulayın. Sorunun üstesinden geleceksiniz.
    Hocam bu eklenti tam olarak ne işe yarıyor, bu eklentinin kullanımı hakkında dochuman vs. var mı?
    Eski eklentiler ne olacak, bu eklentiyi kurduktan sonra dosyalar nereye kayıt olacak?

Bu eklenti, özellikle, sorun yaşadığınız avatar, eklenti gibi dosyaları optimize ederek hem sitenizin hızlı, hem de sağlıklı çalışmasına yarıyor.

Tamam hocam şimdi yüklüyorum yükleme sonrası özellikle yapmam gereken bir ayar var mı?
    Avatarları gerekli dosyaya kaydetmeye veya taşımayı kendisi mi yapacak ?

Hocam şu kısmıda tam anlayamadım, yardımcı olur musun?

Opcache Operator
    Choose your desired Opcache Operator here that vB Optimise will use in order to perform vBulletin optimisations.

You must have the selected operator installed on your machine in order to use it.
    By choosing "None" vB Optimise will have no impact on your forum.

Note: Memcache will use the settings defined in your config.php in order to connect, please make sure they are valid.
    Note: Filecache will store data directly on your hard drive in the directory ./dbtech/vboptimise/filecache/. Please make sure the directory is writable.

Admin paneldeki menüden vB Optimise => Manage Seetings'i tıklayalım

vB Optimise: Online/Offline evet

vB Optimise: Cache Prefix vbo_

vB Optimise: Opcache Operator none

vB Optimise: Filecache Permissions 0777

vB Optimise: Cache Styles evet

vB Optimise: Cache Templates evet

vB Optimise: Cache Datastore evet

vB Optimise: XCache Authentification evet

Ayarları bu şekilde kaydedelim.

Sonra menüden yine Optimal Settings Check'i tıklayalım.

[Edit Setting] Store CSS Stylesheets as Files

[Edit Setting] Save Attachments as Files

[Edit Setting] Save Avatars as Files

[Edit Setting] Add No-Cache HTTP Headers

[Edit Setting] Update Thread Views Immediately

[Edit Setting] Update Attachment Views Immediately

Buradaki (Edit Setting) bağlantılarındaki yönlendirmelerle en iyi optimizasyonları ayarlayabilirsiniz.

Hocam, yardımların için teşekkür ederim.
    Sürümlerimiz farklı sanırım bende farklı menülerde bu ayarlar, hepsinin yerini buldum dediğin gibi ayarladım.
    Fakat vB Optimise: Cache Prefix vbo_ bunu karakterlerden dolayı kabul etmiyor, bende orjinalde vbo_ yazıyor.
    Orayı ellemeden
    Opcache Operator yazan yeri filecache olarak ayarlayınca system testi tıklayınca test ediyor.
    Bu şekilde ayarlıyayım mı?

Hocam resimleri attachments klasörüne kaydırdım, 1-2-3-4-5 isimli dosyalar oluştu, resim yüklemek istiyorum direk kırık olarak yüklüyor, ellemeyip veritabanında mı bırakayım?

Sistem dosyalarını güncellememiz gerekiyordu. Yedekleme, bakım ve güncelleme işlemleri nedeni ile cevapta geciktim. Kusura bakmayın.

Opcache Operator ayarında filecache ayarı yaptığınızda vboptimise/filcache klasörüne 777 chmod izni vermeniz lazım. Bunu yaptığınızda test başaılı olur.

Diğer yandan eklentilerin ve avatarların klasörlere kaydedilmesi ayarlarını tamamladıysanız resim ekleme hatası vermemesi lazım artık.

eklentiler, attachments klasörünün içindeki 1,2,3,4,5 diye devam eden klasörlere eklenir. Bu klasörlerin hepsinin chmod izinleri de 777 olmalıdır.

avatarlar, ana dizindeki customavatars klasörüne eklenir.
    profil resimleri, customprofilepics klasörüne eklenir.
    Grupların ikonları da customgroupicons klasörüne eklenir.

customavatars, customprofilepics ve customgroupicons klasörlerinin hepsinin de chmod izinleri 777 olmalıdır.

Bunları kontrol edince sonucu bir daha yazar mısınız?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)