Nasıl olsa para bol!


(27 Aralık 2014) Bolu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Belediye'de para bolluğundan olsa gerek, seçimlerden önce asfaltı ve kaldırımları kazarak yerleştirdiği çöp konteynırlarının yerini değiştiriyor.

İzzet Baysal Caddesi İsmet Oğultürk kökez çeşmesinin önüne yerel seçimlerden önce yer altı çöp konteynırlarını yerleştiren Bolu Belediyesi temizlik işleri müdürlüğü, çeşmenin hemen önünde çöp biriktirilmesinin sağlıksız olduğunu geç de olsa anladı. İsmet Oğultürk kökez suyu çeşmesi merkez kökez çeşmesi olarak biliniyor ve halkın en çok tercih ettiği çeşmeleri başını çekiyor.
BELEDİYE'YE ŞİKAYET ETTİLER
Çok kullanılan merkez kökez çeşmesi ve çöp konteynırlarının yan yana olması sağlık açısından bir tezat teşkil ediyordu. Bu tezatı belediyeye şikâyet eden vatandaşlar, konteynırların yerlerinin değiştirilmesini sağladı. Muhabirlerimiz bölge esnafı ve çevrede ikamet eden vatandaşlarla görüştüler. Esnaf belediye ile ilgili hususlarda şikâyetlerini dile getiriyor; ama isim ve fotoğraf vermekten kaçınıyor. İnsanlarımızın üzerindeki bu ürkmenin nedenleri konusunda belediyenin kendini sorgulaması gerekiyor.
'ÇEŞME ÖNÜ ÇÖPLÜK SAÇMAYDI'
Esnaf ve vatandaşlar belediyenin kökez çeşmesi önündeki faaliyetleri hakkında görüşleri şöyle; “Belediyenin çeşme önünü çöplük olarak seçmesi zaten çok çirkin bir işti. Mesela bazen çöp depoları doluyor, vatandaş ve lokantalar çöplerini çeşmenin önüne dahi atmak zorunda kalıyordu. O zaman söyledik, buraya çöplük yapmayın dedik, bizi dinleyen kim. Sizin de gördüğünüz gibi burayı kaldırmak da yeni yere taşımak da zor iş. Şimdi bir sürü iş makinesi çalışıyor, bunlar bedava mı çalışıyor, suyla mı çalışıyor? İki iki iş yapılıyor bu devletin parası bu kadar mı bol!” dediler.
Yeni çöp konteynırları dükkanlarının önüne konulan esnaflar ise “Ya kardeşim çeşmenin önünü çöplük olarak tespit etmek yanlıştı sonunda bu yanlıştan döndüler belki Vali Bey ikaz etmiştir ama bu seferde dükkanımın önünü çöplüğe çevirdiler. Biz burada Kızılay'a bir sürü kira ödüyoruz. İşlerimiz zaten bozuk. Gel dükkânın önünü çöplük yap, olacak iş mi?” diyerek şikayetlerini dile getirdiler.
Haber Merkezi


Kaynak: Bolu Belediyesi'nde Seçim İsrafı