Son yılların Popüler sağlık ve aktivite uygulaması Google Fit'e bir dizi yenilik getiren bir güncelleme, Google tarafından yayınlandı.
Android için Google Fit desteği gelmesi ile spor sevenler artık daha kolay sağlık ve aktivite takibi yapabiliyorlar. Google Fit'in son güncellemesi ile de bazı yenilikler geldi. Bu versiyon özellikle Android Wear işletim sistemi kullanan akıllı saat sahipleri için ilgi çekici olabilir.


Google Fit ve Android Wear'ın beraber çalışması, gün boyunca her yaptığınız hareketin kaydedilmesini ve raporlanmasını sağlıyor. Ama şimdiye kadar bazı sensör kayıtları tuhaf sonuçlar verebiliyordu. Ofiste gün boyu bilgisayar başında çalıştığınız halde saatlerce koşmuş gibi rapor alabiliyordunuz. Yeni güncelleme bu sensör verilerinin daha doğru okunmasını sağlıyor.


Yeni güncellemede akıllı saatler için çevrimdışı çalışma özelliği de geliyor. Böylece saatiniz kayıt almak için devamlı akıllı telefona bağlı kalmak zorunda değil. Google Fit'e yeni gelen bir başka yetenek ise takip edilen aktivite çeşitlerinde ciddi bir artış. Artık 100'den fazla aktivite türünü elle ayarlamak ve takip etmek mümkün olacak. Yani eğer Zumba yapmayı seviyorsanız bunu kayıt altına alabileceksiniz.


Android Wear'ı en çok etkileyen şey, Ekim ortasında yeni işletim sistemi Android 5.0 Lollipop'a geçilmesi oldu elbette.