Web site sahibiyseniz günümüzde en önemli unsur olan “SEO”'yu unutmamanızı tavsiye ederim.1-) Title (Başlık): Sayfanızın title etiketi arama motorlarının sitenizin konusunu öğrenebilmesi için gereklidir.Arama motorları için title etiketinizin anahtar kelimelerden oluşması, başlığın site içeriği ile alakalı olması olmazsa olmaz iki unsurdur.Dikkat etmeniz gereken şey başlığınızın 60 karakteri geçmemesi ve sitenizin içeriği ile alakalı olması.
2-) Description (Açıklama): Bu etiketi sitenizin açıklamasını yapmak için kullanın.Kısa ve öz, sitenizi en iyi özetleyen yazıyı yazın.Fakat dikkat edilmesi gereken şey site açıklamanızın 156 karakteri geçmemesi gerekiyor.Ve sitenizin her sayfasına açıklama eklemenizi öneriyoruz.
3-) Keywords (Anahtar Kelimeler): Günümüzde SEO açısından anahtar kelimeler önemini yitirse de sitenizde en fazla 10 adet olmak koşuluyla kullanabilirsiniz.Sitenizle alakalı olmayan anahtar kelimeleri kullanmak siteniz için dezavantaja yol açabilir.
4-) Backlink: Sitenizin linkinizi yada bir banner şeklinde reklamınızı başka bir sitede yayınlamanıza backlink denir.Kaliteli backlinkler pagerank değerinizi olumlu yolda etkileyecektir.Google sıralama yaparken sitenizin pagerank değerini göz önüne alır, yüksek pageranklara sahip olan siteler sıralamada diğer sitelerden daha üstlere çıkar.
Sosyal Medyaların Gücü
5-) Trafik kazanmak için açılış sayfanıza sitenizin linkini koyun.
6-) Sayfanızda sorulan tüm sorulara cevaplar verin.
7-) Linkedin grubunuzu kurun.
8 -) Facebook ve Twitter’n sunmuş olduğu reklam hizmetlerini kullanın.
9-) Özellikle blog & porta gibi siteleriniz varsa her yazıyı sosyal medyada paylaşın.
10-) Sitenizi Güncel Tutun: Sitenizin güncel olmasını arama motorları çok sever bunun yanında ziyaretçiler sitede yeni şeyler görmek ister.Sitenizin trafiğini artırmak, hemen çıkma oranını düşürmek için mutlaka sitenizi güncel tutun.
11-) Kalitesiz İçerikler Yayınlamayın: Google’ın güncel ve gelişmiş algoritması olan Google Panda içeriklerinizi izliyor ve bi’nevi içerik kontrolü yapıyor.
12-) Okuyucularınızın ilgisini çekecek ve okuyucularınızın yorum yapmasına teşvik edecek içerikler yayınlayın.
13-) Sitenizin tasarımını sade ve ziyaretçilerinizin anlayabileceği şekilde seçin.
14-) Görsel içerikleri arttırın fakat aşırıya sakın kaçmayın.
15-) Google’ın site analiz hizmeti olan Google Analytics‘i kullanarak sitenize gelen ziyaretçilerinizin bölgesel konumunu ve yaş ortalamasını analiz ederek sitenize giren çoğunluk gruba göre paylaşımlar yapın.