Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Standart vB Null sistemi lisansa çevirme

Merhaba, vBulletin için destek veriyor musun çok net bilmiyorum ama yine de sormak istedim.

Sitem şu anda null üzerine kurulu, lisanslı hesabımla vB 4.2.2 patch level 2 indireceğim sonrasında tam olarak ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?

vBulletin güncelleme yapmadan önce, mutlaka veritabanınızı ve ftp'deki özel verilerinizi yedeklemelisiniz. Yine güncelleme öncesinde eklentileri devre dışı bırakmanızda fayda var. Bunu ister admin panelde, vBulletin Seçenekler, Plugin/Hook System menüsünden devre dıı bırakın, isterseniz config.php dosyanıza kod ekleyerek yapın. Özellikle versiyon yükseltmelerde eklentiler mutlaka devre dışı bırakılmalı. Hele vB3'den 4'e, 5'e yükseltme yapılıyorsa eklentiler kaldırılmalıdır.

Null vBulletin kullananlara önemli bir tavsiyem de, bence FTP'deki tüm dosyalarını silmeleridir. Çünkü null dosyalarda bir dünya injeksiyon kodları olabilir. En iyisi, tüm vB dosyalarını silin, FTP şifresi, veritabanı kullanıcı adı ve şifresini de değiştirerek yeni bir sayfa ile güvenli bir başlangıç yapmak lazım.

Bu tedbirleri aldıktan sonra, indirdiğiniz resmi vBulletin dosyalarını FTP ile forumun kurulu olduğu yere yükleyerek güncelleme yapabilirsiniz. Bunun için tarayıcıda açmanız gereken adresler aşağıdaki gibidir.

Eğer eski verileriniz varsa, o verileri kapsaması için yükseltme yapıyoruz:
    Kod:
    https://forumunadresi.xxx/install/upgrade.php
    Hayır, eski verileriniz yoksa veya önemsiz deyip sıfırdan başlangıç yapmak istiyorsanız, yeni bir kurulum için:
    Kod:
    https://forumunadresi.xxx/install/
    Şu başlıkları da mutlaka inceleyin:

Detaylı vBulletin Kurulum Anlatımı: https://webmaster.bbs.tr/vbulletin/5...-kurulumu.html

Null vBulletin kullananların başına gelen hack detayları: https://webmaster.bbs.tr/vbulletin/1...klenmeyin.html

vB3'ten vB4'e sorunsuz yükseltmedeki püf noktalar: https://webmaster.bbs.tr/vbulletin/3...yukseltme.html

Hocam forum sıfır değil içerisinde verilerde var, eklentilerde.
    Ftp üzerinden dosyaları yenilemem temaya forum konularına ve eklentilere zarar verecek mi?
    Vbulletine mail attım forum adresinin kayıtlı olduğunu download bölümünden istediğim sürümü indirebileceğimi söylediler, vb tarafından sıkıntım yok, fakat lisansa dönelim derken kaş yaparken göz çıkarıp en başa dönmekten korkuyorum.
    Açıklayıcı cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Forum adresim www.civictr.com

Forumunuzda zaten 4.2.2 kurulu. Sadece resmi güncelleme dosyalarını yükleyerek lisanslı şablonları kaydetmeniz gerekiyor. Bunun için ftp'de yüklü olan dosyaların sağlığını kontrol etmek gerekiyor. Zira ciddi injection kodları ve dosyaları olabilir null vB'de.

Yine tedbiren değişim öncesinde eklentileri pasifleştirmekte fayda var.

Temanız, özgün bir klasördeyse o klasöre zaten bir şey olmaz. Ama varsayılan klasörlerde ise, images klasörünü yedeklemek lazım. Güncelleme sonrasında bu yedeği tekrar yüklemelisiniz.

Hocam, Eklentileri kapatıyorum, lisanslı vb içerisinden çıkan bütün dosyaları ftp de üzerine yazıyorum.
    Sonrasında upgrade.php yi çalıştırıyorum, bu işlemi yaptığım zaman sizce kaybım olacak mı?

Kaybınız olmaz.

Admincp ve modcp klasörlerinin adlarını değiştirdiyseniz onların adını varsayılan haline döndürün. config.php dosyasını mutlaka yedekleyin. Çünkü içindeki db bilgileri lazım olacak.

Hocam çok geç Admin cp harf sırasında en öndeydi ilk onu atmış bulundum
    Şu an sırayla gidiyorum problem yaşarsam yardımınızı rica edeceğim.

Hocam bütün dosyaları yükledim, problem gözükmüyor config dosyası değişmedi.
    Upgrade ti gerçekleştirdim, yönetici paneline girmek istediğim zaman aşağıdaki uyarıyı alıyorum, ftp içerisinde bu dosyayı bulamadım, yardımcı olabilir misin?

Önemli Uyarı!

%1$s isimli dosya /install/ klasöründe bulundu.

Ftp'deki install klasörünü silmek gerekiyor. Güvenlik önlemi olarak o klasör varken admin paneli açılmaz.

Teşekkür ederim halletim.
    Bütün dosyaları attım upgrade çalıştırdım sorunsuz olarak (vBulletin 4.2.2 Patch Level 2) olarak sürümüm değişti.
    Ftp altında null dosya kalmış mıdır?
    Config dosyası olduğu gibi kaldı, klasör içerisinde gelen dosyaya new ismini vermişler bu yüzden hiç değişmedi.
    Vbulletin dosyası içerisinde do_not_upload klasörü vardı yüklemedim ama nullden dönüş yaptığım için yüklemem gerekir miydi?

Yüklediğim dosyalar aşağıdakiler, eksik noksan var mı?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)