Samsung geçtiğimiz yıl ağustos sonunda Galaxy Note 3 için düzenlediği Unpacked etkinliğinde sürpriz bir şekilde yeni nesil akıllı saati Galaxy Gear?i de tanıtmıştı. İlk aşamada sadece Galaxy Note 3 ve Galaxy Note 10.1 Edition tarafından desteklenen akıllı saat, ilerleyen dönemlerde Android 4.3 güncellemesiyle Galaxy S4, Galaxy S3 ve Galaxy Note 2 tarafında da desteklendi.

Tasarım, fiyat ve pil ömrü itibariyle kullanıcılardan yoğun eleştiri alan Galaxy Gear için yayınlanan güncellemeler pil ömrüne bir miktar katkı sunsa da, özellikle fiyat noktasında çok sert eleştiriler yapıldı. Yurt dışında 350 dolardan satışa sunulan Galaxy Gear halihazırda ülkemizde ise 750 lira bandında bir süredir satışta.

Güney Kore medyasında yayınlanan yeni bir rapor Galaxy Gear 2?nin MWC 2014?te Galaxy S5?e eşlik edeceğini belirtiyor. Esnek ekrana sahip olacağı konuşulan akıllı saat ayrıca önceki modele nazaran dikkat çeken bir tasarıma sahip olacak. Raporda asıl dikkat çeken gelişme ise Samsung, Galaxy Gear 2?yi önceki modele oranla daha ucuz bir fiyata satışa sunacak olmasıdır.

250 ile 300 dolar arasında bir fiyata sahip olması beklenen Galaxy Gear?in bu sayede daha fazla satış yapması sağlanacak. Fiyatın düşürülecek olmasındaki asıl etkenin ise Apple?ın iWatch adlı akıllı saati olduğu öne sürülüyor. Gelen haberler iWatch?in 299 dolar etiket fiyatına sahip olacağını gösteriyor ki, Samsung fiyat konusunda rakibine oranla daha agresif bir tutum içerisinde olmayı amaçlıyor.Daha Fazlası için Kaynak:


Kaynak