Video şeklinde reklamları izleyerek ya da telefonunuza oyun, program kurarak kazanç sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca anket doldurma, istenilen sitelere üye olmak, Facebook Twitter gibi sosyal medya hesaplarınızdan paylaşım yapmak gibi çok çeşitli görevlerde verilebiliyor bize. Kolay görevler zaten kurcaladıkça kısa zamanda çözebilirsiniz. Bu görevleri yaparak "Oro" adı verilen puanları kazanıyorsunuz. 1000 Oro puanı 1$ paraya eşit.


Üyelik işinide hallettikten sonra karşınıza bir pencere açılacak ve sizden invite code adı altında bir kod girmenizi isteyecek. Bu alana TAPOK251902 kodunu yazıp onaylayın. Böylece hesabınıza şimdiden 0.25$ eklenmiş olacak.


Üye oldunuz ve giriş yaptıysanız üstteki resimde gördüğünüz gibi bir ana ekran açılmış olmalı. Şimdi de gelin ana ekranı inceleyelim.


Üst Çizgi : Menünün üst kısmında Bronze yazısı, üye resminiz ve yanında da bir rakam görüyorsunuz. Yeni üye olduğunuz için üyelik tipiniz Bronze olarak görünüyor, yanındaki rakam ise kaç arkadaşınızı Tapporo'ya üye yaptığınızı göstermekte. (Sizin Invite Kodunuz ile üye olanlar)


Ortadaki Rakam : Üye resminizin altında yer alan rakam ise o anki Oro puanınız. Puanınızın yanında güncelleme simgesini de görüyorsunuz puan kazandığınızda o simge ile güncelleyebilirsiniz ama çoğu zaman otomatik güncelliyor kendini.


Offers : Buraya yazının devamında detaylı değineceğim. Oro puan kazanmanızı sağlayacak olan teklifler bu menü altında yer alıyor.


Videos : Video izleyerek puan toplayabileceğiniz alan, fakat çok fazla video gelmiyor nadiren de olsa yakalayabildiğiniz videoları izleyerek puan kazanabilirsiniz.


Invite : Buradan arkadaşlarınızı davet edebileceğiniz bir ekrana ulaşabilirsiniz. Üstte yazan Invite Kodu size ait. Bu kod ile üye olan herkesden 600 Oro yani 0.6$ kazanacaksınız.


En Alttaki Mavi Alan : Burada bazı kısayollar var bunlar Invite, Win, Store ve Me adlı alanlar. Invite'yi anlatmaya gerek yok üstte anlattığım sayfanın kısayolu zaten. Ortadaki sarı renk logo ise anamenüye dönebilmenizi sağlayan kısayol.


Win : Buradan kazandığınız Oro puanları kullanarak çeşitli piyangolara katılabiliyorsunuz. Örneğin 10$ değerinde Paypal puanı çekilişine katılabilirsiniz, ne kadar çok bilet alırsanız şansınız o kadar artar.
1 bilet =25 Oro Puan
5 bilet = 100 Oro Puan
10 bilet = 150 Oro Puan


Store : Buraya girip kazanç hedefinizi belirlemeniz lazım. Paypal Cash'i seçin ve hedefinizi belirleyin. Hedef olarak 5$, 10$ ve 25$ var. 5$'ı seçerseniz Oro puanlarınız 5000'e ulaştığı anda ödeme talep edebileceksiniz. Zaten seçimi yaptıktan sonra ana menünüzde bir skala görünecek, böylece ne kadar daha puan gerektiğini kolayca takip edebileceksiniz. Ödeme limitine ulaştığınızda ödeme talep edebileceksiniz, paranız belirlediğiniz Paypal hesabınıza en geç 1 hafta içinde yatacaktır.


Me : İstatistiklerimiz, kazanç geçmişimiz vs.. gibi verilere ulaşabileceğiniz bilgi ekranı.


Offers alanına girdiğinizde en üstte "Tapporo Offers" ve onun altında farklı şirketlere göre kategorilenmiş teklifleri görüyorsunuz. 9-10 adet alternatif var gibi görünsede bizim işimize yarayan teklifler genelde "SponsorPay ve "W3i" şirketlerinde çıkıyor. Bu ikisi genelde program veya oyun kurmanızda size Oro puan kazandırıyor. Tabii diğer şirketlere de arasıra göz atın onlarda da bazen işe yarar teklifler çıkabiliyor.


Örneğin SponsorPay'a girdiniz orada 22 Oro puan kazandıran oyunlar mevcut üzerine tıkladığınızda Google Play ekranı açılıyor oyunu indirip kuruyorsunuz fakat bu yeterli değil oyunu çalıştırmanız da gerekiyor. Çalıştırdıktan 1-2 dakika sonra şıngır şıngır para sesi ( Bu sesi duymak çok hoş ) duyuyorsunuz, sesi duyduğunuzda Oro puanlarınız hesabınıza yüklendi demektir. Bu aşamadan sonra oyunu beğenmediyseniz silebilirsiniz bir mahsuru yok. Aynı şekilde puan kazanmak için bazı Youtube videolarını izlemenizi isteyebiliyor, videoyu izlerken 10-15 saniye sonra puanınızın yüklendiğini belirten uyarı beliriyor. Yani kısacası para şıngırtısını duymadan videoları ve programları kapatmayın. Sonra Tapporo puanım neden yüklenmedi diye serzenişte bulunmayın.


Tapporo'nun kendi teklifleri olan "Tapporo Offers'de bizden facebook sayfasını beğenmemizi, Google Play'da yorum yapmamızı, Tapporo'yu tanıtan bir video hazırlayıp Youtube'a yüklememizi isteyen buna benzer görevler veriyor. Ama şartlarına uygun şekilde yapmalısınız yoksa puanınız yüklenmeyebilir. Şartlar ingilizce olarak yazmakta.


Üye yaptığınız her arkadaşınızdan 600 Oro puan kazanırsınız yani 0.60$ ama direkt olarak 600 Oro puan vermiyor önce 100 puan veriyor geri kalan 500 puanı ise sizin Tapp kodunuz ile üye olan kişi 1000 Oro puana ulaşınca veriyor, Sanırım bu sistemi kurup hemen silen ve haksız kazanç sağlayan kişilere önlem olsun diye yapmışlar ama endişe etmeyin 1000 Oro puana ulaşmak çok zaman almıyor. Ayrıca sizin Tapp kodunuz ile üye olan arkadaşınızda anında 250 Oro puan (0.25$) kazanıyor böylece iki tarafta kazançlı çıkıyor. Davetiye kodunuzu öğrenmek için Invite menüsüne bakabilirsiniz orada büyük puntolarla yazıyor. Benim Kodum : TAPOK251902 Kayıt yaparken kodu yazmayı unutmayın iki tarafta kazansın. Bol kazançlar...


Link https://play.google.com/store/apps/d....tapporo&hl=tr


not: internetten derlenmiştir