Kar gelmeden denetim geldi

Bolu Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Bolu Şehirlerarası Yolcu Terminali’nde giriş çıkış yapan yolcu otobüslerinde kış lastiği denetlemesi yaptı.

Şehirler arası yük ve yolcu taşıyan milyonlarca ticari araç için kış lastiği zorunluluğunun başlamasıyla Bolu’da da trafik ekipleri, denetimlere başladı.

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, otobüs terminalinde kış lastiği uygulaması yaptılar.

KIŞ LASTİKLERİNİN DİŞ BOYU ÖLÇÜLDÜ

Terminale giriş çıkış yapan yolcu otobüslerinin kış lastikleri incelendi.

Kış lastiklerinin diş boyu ölçüldü. Uygulamada bütün yolcu otobüslerinin kış lastiklerini taktırdıkları görüldü. Trafik ekipleri, terminal çıkışında bütün yolcu otobüslerinin kış lastiklerini tek tek kontrol ettiler.

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdür Vekili Güray Aksüt, “4925 sayılı kanuna göre 1 Aralık ve 1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği kullanma zorunluluğu var. Biz bu yaptığımız denetimlerde kış lastiğinin özelliğine bakıyoruz. Lastiğin üzerindeki M+S harflerinin olup olmadığına bakıyoruz. Lastik diş derinliğinin de 4 mm olup olmadığını kontrol ediyoruz” dedi.


Bolu Gündem: https://www.bolugundem.com/habergoster.php?id=73638Kaynak: Kar Gelmeden Kış Lastiği Denetimi Geldi