Sosyal medyada çoğu zaman paylaşımda bulunan kişiler yazdıklarının sonunu nereye geleceğini düşünemiyor. ,

Facebook ve Twitter ‘dan yazdıklarınız sizlere 50 bin TL ‘ye kadar para cezası kesilmesine sebep olabilir. Nasıl mı? Bunun için aşağıdaki yazıyı okumanızı tavsiye ederim.


6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun ‘un 22.maddesi için Yargıtay tarafından verilen yeni karar, para cezalarını ve seyirden men cezalarını evlerimize kadar taşıyacak.


Eskişehir Başsavcı Vekili Celalettin Karanfil tarafından yapılan detaylı açıklamaya göre Yargıtay artık bu kanunun basın ve basın yayın yoluyla yapılan şiddete yönelik olan 22.maddesindeki “basın” kriterinin genişletilmesine karar verdi. Artık Facebook ve Twitter ‘dan yapılan her paylaşım basın tarafından yapılan paylaşıma tabii tutulacak ve bu paylaşımları yapanlara 5 bin ile 50 bin TL arası para cezası kesilebilecek. Sadece para cezası değil sporda şiddeti teşvik ettiği düşünülen her paylaşım için kişilere seyirden men cezası da verilebilecek. Seyirden men cezası aldığınızda her maç için karakola gidip imza atmanız aksi takdirde maç başına 500 TL ceza yediğinizi hatırlatmakta fayda var.


Yasanın tüm spor branşlarını kapsar biçimde genişletildiği de düşünülürse bundan sonra Facebook ve Twitter ‘dan yapacağınız paylaşımlara dikkat etmenizde fayda var.