Twitter tarafından yeni yapılan bir uygulamayla müşterilerle bağlantı kurmaya çalışan reklamcılar için yeni bir özelliği test etmeye başladı. Twitter Offers (Twitter Teklifleri) adındaki bu yeni özellik, reklamcıların promosyonlar oluşturmalarına ve onları doğrudan Twitter kullanıcıları ile paylaşmalarına imkan sunuyor.


Kullanıcılar zaman tünellerinde beğendikleri bir Twitter teklifi gördüklerinde, teklifi kredi kartlarına ya da bankamatik kartlarına ekleyebiliyor ve bu kart ile teklifteki ürünü ya da hizmeti satın alabiliyorlar. Ödeme ise, sorunsuz ve kolay bir şekilde yapılabiliyor.


Twitter Offers ile reklamcılar, ödeme offline olarak gerçekleştiğinde bile promosyonlarının ne kadar başarılı olduğunu efektif olarak ölçebilsinler diye Twitter’da kampanyalarını doğrudan ödemeye bağlayabiliyorlar. Bununla birlikte Twitter, mevcut ödeme ağlarını kullanılabilmesi amacıyla sistemi reklamcılar için kolay hale getiriyor. Müşterinin satın alma sürecinde hiçbir değişiklik yapılmamış. Twitter’ın güçlü hedefleme yeteneklerinin yardımıyla reklamcılar, promosyonlarını ve kampanyalarını performans için optimize edebiliyor ve bu promosyonları ve kampanyaları hedefledikleri kitlelere uygun hale getirebiliyorlar.


Kullanıcılar, bir Twitter teklifini kredi kartlarına ya da bankamatik kartlarına ekledikten sonra, satın alma işlemlerini ve diğer tekliflerin talep edilmesini daha kolay hale getirmek için kart bilgileri şifreleniyor ve güvenli bir şekilde saklanıyor. Kullanıcılar bu bilgiyi hesaplarından istedikleri zaman silebiliyorlar.


Twitter, bu yeni özelliği test etmeye başlamak için ABD’de bazı markalarla çalışmayı ve özelliği bir süre test ettikten sonra daha fazla reklamcı için kullanıma sunmayı planlıyor. Bu yeni özellik, şimdilik sadece ABD’de kullanıma sunuluyor.