Suriye Elektronik Ordusu, Gigya'yı hackledi ve bu sistemi kullanan siteler bundan etkilendi.Bu yılın başlarından birçok siteyi hackleyen Esad yanlısı olarak bilinen Suriye Elektronik Ordusu, uzun süren sessizliğinin ardından tekrar gündeme geldi. Independent'in yapmış olduğu habere göre Suriye Elektronik Ordusu, bir sosyal giriş servisi olan Gigya'yı bugün hackledi.


Bu olayın ardından Gigya'nın sistemini kullanan ülkemizden Yemeksepeti'nin yanında Ferrari, Forbes, The Telegraph ve Al Jazeera gibi birçok site kısa süreliğine devre dışı kaldı veya zarar gördü.


Belirtilene göre hackerlar GoDaddy'deki Gigya DNS girişi üzerinden saldırılarına başlamış. Bu saldırının ardından Gigya'yı kullanan birçok sitede, "Bu site Suriye Elektronik Ordusu tarafından hacklendi" tarzında mesajlar görünmüş.
Öte yandan bu saldırıların ardından yetkililer tüm verilerin güvende olduğunu açıkladılar. Sorunları düzeltmek için ise Gigya ve GoDaddy birlikte çalışıyorlar. Bu konuda gelişmeler yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz.


Teknokulis: https://www.teknokulis.com/Haberler/...rbes-etkilendi