Global Web Index büyük araştırmalar sonunda ortaya çıkan rapora göre dünya genelinde kullanılan iletişim araçlarındaki büyüme büyük bir yol kat etti. Son zamanların en çok kullanılan mobil iletişim uygulaması WhatsApp eskiye nazaran büyümesine ara vermiş görünüyor.

Mobil dünyanın akıllı telefon sektörüyle birlikte daha da geliştiği şu günlerde telefon kullanıcılarının üst segment telefonlara yeni teknolojilere olan hayranlığı günden günde artmaya devam etti. Hep daha fazlasını istediğimiz teknolojiyi kullanırken, bir takım çeşitli uygulamalardan da yararlanmadık değil.Anlık iletişim olarak tabir edebileceğimiz bu uygulamaların gurusu olarak WhatsApp'ı gösterebilirken, onu takip eden diğer uygulamalar, Tango, Viber ve Line başta olmak üzere bir şekilde uzayıp gider. Global Web Index şirketi hepimizi yakından ilgilendiren günlük hayatta vazgeçemediğimiz bu uygulamaların bir istatiğini çıkarma gereği hissetti.

Açıkcası durum sandığımızdan daha farklı, WeChat son zamanlarda pazardaki payını arttırmış, sürpriz bir şekilde kullanıcılar için atağa geçmişti.Kaynak: https://webinyo.com/hangi-iletisim-ar...#ixzz2qTgy5yCF


Kaynak