son yıllarda sosyal paylaşım sitesi facebook ta yer alan ask.fm oldukça popüler bir soru cevap sitesidir.İstediğiniz yada istemediğiniz , arkadaşınız olan veya olmayan her ask.fm kullanıcısı size buradan sorular sorabilmekte.Ancak gelen soruları ilk siz görürsünüz ve istemediğiniz sorulara cevap vermeden silebilirsiniz.


Gelen sorularda isim belirtilmediği sürece sorunun kim tarafından sorulduğunu göremezsiniz veya bilemezsiniz.Gizli hayranınız veya hayatınız hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler ask.fm üzerinden size merak ettiği konular hakkında sorular yöneltebilir.Gelen soruları ilk sizin görüyor olmanız güvenlik açısından ve spawn oluşmaması açısından doğru bir yapılanma. Bana göre Ask.fm in diğer benzeri sitelere fark atmasındaki ana etkende bu zaten.


Ask.fm üzerinden tanımadığınız veya tanıdığınız hayranlarınız size sorular yöneltebilir.Aynı şekilde sizde sorular sorabilirsiniz.Yalnız gelen soruların kime ait olduğunu göremezsiniz.Size yöneltilen sorulara cevap verdiğiniz zaman ask.fm in anasayfasında ve dilerseniz facebook sayfanızda yayınlanıyor. Bu şekilde sosyal takipçiniz dahada artıyor.


Soru sorulan ve cevapları aranan bir site olan ask.fm de arkadaşlarınıza soru sormak veya soruları beğenmek için üye olmanıza gerek yok.Ne kadar mantıklı bir sistem orası tartışılır ama şu günlerde oldukça popüler özellikle gençler arasında. Facebookta gezinirken Sıkıldımm Hadi Sor yazısını çok göreceksiniz..


Ask.fm sitesinde bir üyeliğiniz var ise aynı facebook'ta olduğu gibi fotoğraf yükleyebilir ve gizlilik ayarı yapabilirsiniz.


Ask.fm Giriş Link : https://ask.fm/