Zaman zaman ilgi çekici haberleriyle gündemde kalan Wall Street Journal geçtiğimiz saatlerde yayınladığı özel bir haberle birlikte, son yılların en değerli sektörü olan Bulut Bilişim için şaşırtıcı bir istatistikle karşımıza geldi. BlackRock yatırım firmasının başını çektiği 250 milyon dolarlık yatırım fonuyla, online depolama devi Dropbox?ın değerini 10 milyar dolara çıkardığını duyurdu.

Günlük hayatta milyonlarca kişinin henüz aktif olarak kullandığı ve kullanacağı Dropbox, almış olduğu son yatırımlarla birlikte 2011 yılında 4 Milyar Doları bulan bir değere sahipti. 2014 yılının ilk günlerinden itibaren bu rakamın 2 katından daha fazla büyüdüğü, yaklaşık olarak 10 Milyar Doları bulduğu WSJ tarafından duyuruldu.

Şirket rakiplerinin arasından sıyrılarak imkansızı gerçekleştirmeyi başardı. 2007 yılında Houston ile Arash Ferdowsi tarafından kurulan Dropbox hali hazırda şuanda, 4 milyonu şirket olmak üzere 200 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Venture Beat sitesinin verdiği son rakamlara göre ise, Dropbox üzerinden her gün 1 milyar veri aktarımı sağlanarak paylaşılıyor ve bu sayı ise tüm dünyanın kullandığı popüler sosyal medya aracı olan Twitter'da atılan tweet sayısından daha fazla bir rakama tekabül ediyor.Kaynak: https://webinyo.com/bulut-bilisimin-e...#ixzz2qxOEP9JD


Kaynak